Kategoriler
Genel

bir beyefendi

Vezir mi olacaksın rezil mi. Kıssadan hisse Altmış beş yaşını geçmiş bir beyefendi bankaya gitmiş Fişini almış, sırası gelmiş vezneye gitmiş. Hesabımdan 500 TL çekmek isterim demiş. Veznedeki genç çalışan itiraz etmiş: -Bey amca 3.000 TL ’nin altında para çekmek istiyorsanız, ATM’den çekeceksiniz. Kurallarımız böyle. Adam bir düşünmüş: O zaman hesabımdaki tüm parayı çekmek istiyorum, demiş. Veznedar bir oflamış, bilgisayara insanın satın alan numarasını girmiş, ekrana bakınca gözleri fal taşı gibi açılmış 

 

Bey amca, hesabınızda 1 MİLYON TL var. Bu kadar bir meblağı ödeyemeyiz ki, önceden haber vermeniz gerek. Bu kadar paramız yok. Talebinizi alayım, yarın size bu parayı ödeyelim. Adam sormuş: Peki en çok ne kadar ödeyebilirsiniz? Ne kadar paranız var? Genç veznedar kasasına bakmış, yanındaki veznelerde ne kadar para olduğunu sormuş. Şu anda maksimum 200.000 TL ödeyebilirim beyefendi.

Adam gülümsemiş: Tamam o zaman hesabımdan 200.000 TL çekmek istiyorum. Veznedar kasasından paraları çıkartmış, yandaki kasalardan da borç alarak 200.000 TL toparlamış. Hepsini saymış, adama imza attırmış, parayı adama vermiş. Adam hiçbir reaksiyonda bulunmamış. Veznedar:

Tamam değil mi beyefendi, buyurun işte paranız. Adam Tamam değil, şimdi hesabıma 199.500 TL yatırmak isterim. Veznedar kıpkırmızı olmuş ama, 200.000 TL içinden bir 500 TL ayırıp adama vermiş. Adam 500 TL’yi alıp bankadan çıkmış. KISSADAN HİSSE: 65+ yaşı KÜÇÜMSEMEYİN. ATM’den çekmeyi bilmeyebilirler ama sizi VEZİR de eder, REZİL de ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir