Kategoriler
Genel

B’OMBA YATIRIM

Çinli marka Türkiye’ye geliyor! B’omba yatırım
İkinci el vasıta ticareti yapan Otomotivmerkezi CEO’su Muhammed Ali Karakaş, Çinli bir markanın Türkiye pazarına girmeye hazırlandığını söyledi.

İkinci el vasıta ticareti sağlayan Otomerkezi.net, elektrikli otomobillerle alakalı yeni bir girişimde bulunduğunu açıkladı. Yapılan bildirimde şirket, Uzakdoğu’dan elektrikli otomobil yapımcısı bir markanın distribütörlüğünü gerçekleştireceğini belirtti.

Şirketin CEO’su Muhammed Ali Karakaş, “Gelecek elektriklide, bu sebeple bugünden 2025 senesine hazırlanıyoruz. Hem ikinci el hem de sıfır kilometre doğrultusunda elektrikli vasıta içeriğine ağırlık verip yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Geçtiğimiz zamanlarda basına yansıdığı üzere elektrikli otomobil satışlarında başka yakıt tiplerine göre c’iddi bir ivme söz konusu. Fakat halen yolun başındayız. Otomerkezi.Net olarak elektrikli otomobil pazarına giriş yaparak Uzakdoğu’dan elektrikli otomobil yapan bir markanın distribütörlüğünü yapacağız” diye konuştu. Karakaş’ın verilen verilere göre, Çinli markanın ilk etapta SUV beden tarzına sahip bir modelle Türkiye pazarına giriş yapması bekleniyor. Anlaşmanın ise kısa vakit ortamında tamamlanması h’edefleniyor. Karakaş, elektrikli vasıta pazarıyla alakalı olarak da, “2030 senesinde her 10 otomobilden 3’ünün elektrikli olacağını ön görü ediyoruz” yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir