Kategoriler
Genel

BORCU OLANLAR !

Altın b’orcu olanlar ilgi! İslam Memiş işaret fişeğini yaktı: Gram altın O rakama gelince alın

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun kararı ardından sert bir şekilde gerileyen dolar ve altın amacıyla Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş’ten ilgi çeken tahminler geldi. Memiş, gram altında alım fırsatına dair 950 liraları işaret etti.


Son dakika haberi…Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) TL ticari krediler amacıyla yeni kararını açıkladı. Bununla birlikte dolar kuru süratli bir geri çekilme ile 16,49 TL’yi, gram altın ise 1000 TL p’sikolojik bandını aşağı yönlü kırarak 968 TL’yi gördü. Peki altın ve dolar amacıyla düşüş sürecek mi? Altın almalı mı satmalı mı? A Haber’de yayına katılan Finans Analisti İslam Memiş, BDDK’nın kararını değerlendirirken, döviz ve altın pazarı amacıyla beklentilerini açıkladı.

“Dolar ve altın amacıyla düşüş sürecek mi” sorusunu yanıtlayan Memiş, “Kurum ve kuruluşların önümüzdeki dönemde yeni kararlar açıklayabilir. Temmuz ve Ağustos aylarında kur ataklarından ziyade biraz daha dengelenen gerileyen bir proses olarak öne çıkabilir” dedi.

Memiş, altın alım satımı yapanların, düğün yapacaklar olanların, altın borcu olanların 950-1000 TL bandında alım yapmasının makul olacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir