Kategoriler
Genel

BUNU BİLİYORMUSUNUZ ?

Bulaşık makinesi, sık yıkanma, deterjanlar, yüksek sıcaklık gibi etkenler bardakların çizilmesine ve matlaşmasına namacıyla oluyor.Mat ve pisymiş gibi bir manzara meydaan getirdiği amacıyla fazlası vakit çözüm, bardakları güncellemek olarak görülüyor. Peki, bardakların çizilmesi önlenebilir mi? Çizilmiş bardaklar eski haluna nasıl getirilir? Cevapları yazımızı sonuna kadar okuyarak öğrenebilirsiniz.


Bardakların çizilmesinin en büyük sebebi, ne tezattır ki bulaşıkların yıkanmasında en çok yardımcınız olan bulaşık makinesidir. Bulaşık makinesinde birkaç mevzuya ilgi ederek yeni oluşacak çizikleri engelleyebilir, önerilerimizle de var olan çizikleri yok edebilirsiniz.

BULAŞIK MAKİNESİ BARDAKLARI NİÇİN ÇİZERBulaşık makinesinin verimli bir şekilde çalışabilmesi amacıyla tuz ve parlatıcıya gereksinimi vardır. Bu ikisinin eksik bulunduğu halde makine düzgün çalışmamaya başlar ve çiziklerin meydana gelmesine sebep olur.Hepsinin bir arada bulunduğu bulaşık makinesi tabletleri,makinenizin gereksinim duyduğu tuz ve parlatıcıyı sağlamaz.Bu amaçla göstergeleri takip ederek tuz ve parlatıcının eksik olmamasına ilgi etmelisiniz. Şebeke suyunun sertliği ve kireç oranı, çizikler meydana gelmesine sebep olurken bu çift suyu yumuşatarak çiziklerin oluşmasını engeller.

Bulaşık makinenizde kullanacağınız jel ve sıvı deterjanlar,parlatıcının olmadığı halde parlatıcı gözüne ekleyebileceğiniz sirke,bulaşık makinesinin amacıylain belirli Aralıklarla hijyenik hale getirilmesi uygulayabileceğiniz yöntemlerden birkaçı.

Makineye bulaşıkların nasıl yerleştirildiği de çiziklerin oluşmaması amacıyla önemli. Eğer bulaşık makinenizi gereğinden çok dolduruyorsanız bu hal hem bulaşıkların düzgün bir şekilde temizlenmemesine hem de çiziklerin meydana gelmesine namacıyla olacaktır. Bulaşıkları makineye pis bir şekilde koymak yerine bir kağıt peçeteyle kirini alabilir ya da sudan geçirebilirsiniz. Kir kalıntıları tespit edilen bulaşıkları makineye yerleştirdikten anında sonra yıkamadığınızda bu kalıntılar makinede beklediği vakit içersinde varbulunduğu zemine kuruyup yapışacaktır. Ardından makinenin göndermiş bulunduğu tazyikli su, kalıntıların yüzeyden çıkarken çizikler oluşturmasına yol açar. Bu kalıntılar aynı vakitte makine ortamında sağa sola süratli bir şekilde çarpıp cam yüzeylerde çizikler oluşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir