Kategoriler
Genel

büyük anket

Optimar ve Areda Survey son seçim anketlerini açıkladı… İşte parti parti oy oranları Optimar ve Areda Survey cumhurdiğernlığı seçimi anketlerinin neticelerini paylaştı. Bu piyasa seçim olsa Optimar’a göre AK Parti yüzde 35.9, CHP yüzde 26.2, Areda Survey’a göre AK Parti yüzde 36,6, CHP yüzde 24,0 alıyor. 2023 seçimlerine 1 sene gibi az bir vakit kalırken anket şirketleri de seçmenin nabzını tutmayı sürdürüyor.

Son vakitlerde ekonomik sıkıntılarla beraber birtakım anket firmaları yönünden yayınlanan sonuçlarda algı operasyonuyla her ne kadar AK Parti büyük bir çöküş grafiğinde gösterilse de ciddi anket firmalarının halkın gerçek yönelimlerini gösterdiği oranlar aksini işaret ediyor.

Areda Survey’in 25-30 Mayıs 2022’de 26 ilde toplam 2000 kişiyle yaptığı ankette “Bu Pazar bir genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz” sorusuna katılımcıların verdiği cevaplar şu şekilde;
HİLMİ DAŞDEMİR: SEÇMENİN GÖNLÜ HALA AK PARTİ’DE

 

Anket sonucunu değerlendiren Optimar’ın Başkanı Hilmi Daşdemir halkın AK Parti’ye yönelimini şu sözlerle yorumladı: Daha önce AK Parti’ye oy veren seçmen diğer partilere gitmiyor. Gönlü hâlâ AK Parti’de. AK Parti bir birimlik bir tedavi yaparsa bu 10 birimlik bir geri dönüş sağlıyor. AK Parti seçmeni devayı gene AK Parti’nin bulmasını istiyor. Tabii bir de öncülük konusu var. Erdoğan’ın önderliği AK Parti’yi yukarıda tutmayı başarıyor. İYİ PARTİ BALONU mMuhalif medyada son anketlerde CHP’yi bile geçtiği ifade edilen İYİ Parti’nin yüzde 10-12 bandında olması ilgi çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir