Kategoriler
Genel

Büyük istekler var..

6’lı masa hesapları: 20 milletvekili ve bakanlık istiyorlar Ankara kulislerinde konuşulanlara göre Gelecek, DEVA ve Saadet Partisi küme kuracak kadar milletvekili çıkarmak istiyor. Saadet’in amacı bu 20 milletvekilini 2018 seçimlerindeki gibi CHP listesinden girerek elde etmek. CHP’nin kafasını çektiği 6’lı masada partiler, milletvekili hesapları yapmaya başladı.

Ankara kulislerinde konuşulanlara göre Gelecek, DEVA ve Saadet Partisi küme kuracak kadar milletvekili çıkartmak istiyor. İktidara gelmeleri durumunda bakanlık ve cumhurdiğernı yardımcılığı isteyen genel diğernların, milletvekili adayı olmayacağı belirtiliyor. Liderler milletvekili kontenjanlarını diğer isimler üzerinden değerlendirerek temsil gücünü daha da arttırmayı hedefliyor.

2018’deki seçime CHP listesinden giren Saadet Partisi’nin TBMM’de küme kurmak için 20 milletvekilini gene CHP listesinden göstermek istediği, CHP’nin de buna sıcak baktığı öne sürüldü. 2023’te ilk kez seçime girecek

DEVA ve Gelecek Partisi’nin TBMM’de küme kurmak istedikleri, fakat seçime kendi listelerinden girecekleri belirtiliyor. Masanın ortaklarından DP de bir önceki seçime İYİ Parti listesinden girmişti. İYİ Parti’nin bu devre listesinde diğer partilere yer vermek istemediği öğrenildi. DP ise 6’lı masadaki diğer partilerin listesinde yer almayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.