Kategoriler
Genel

Çalışana Müjde.!

Asgari ücretli çalışanlara müjde! Asgari ücretlilere 12.454 TL veriliyor: İsteyen PTT’den alabilecek Maaşı asgari ücret olanlar için çok önemli bir ödeme haberi daha verilirken asgari ücretli kadın çalışanlara doğum parası ödemesi yapılacağı belirtildi. Bununla beraber bu ödemelerin SGK aracılığı ile yapılabileceği belirtildi. Kadınların çalışma hayatına daha basit dönebilmesi için projeler geliştirildiği aktarılarak doğum yapmış bayanlara SGK aracılığı ile toplu para ödemesi yapıldığı belirtildi. Bu noktada bayanlara doğum parası veriliyor ve müracaat yapılması ve şartlara uyum sağlanması tarafında para ödemesi yapılacak. Başvurusu kabul edilenlere ise 12 bin 454 liraya kadar ödeme uygulanacağı ifade edildi. Hem de ödeme alacakların bu paralarını PTT aracılığı ile alabilecekleri aktarıldı.

ARANAN ŞARTLAR

 

Bu ödemeden yararlanmak isteyen bayanlarda aranacak şartlar da paylaşıldı. Bu şartlara haiz olmayanların müracaatının kabul edilmeyeceği aktarıldı. Bu noktada aranan şartlar şu şekilde oldu:

“Doğumdan önceki 1 sene içerisinde en az 90 gün kısa vadeli sigorta primi bildirilmiş olması, İstirahatli bulunduğu vakit içerisinde iş yerinde çalışmamış olması, (Sigortalı bayanın talebi ve doktorun onayı ile doğuma 3 hafta kalıncaya kadar çalışma hali hariç) İstirahatin başladığı tarihte sigortalılık niteliğinin yitirilmemiş olması, Doğum olayının canlı ya da ö-lü olarak gerçekleşmiş olması”

12 BİN 454 TL ÖDEME
Tüm bunlarla birlikte SGK yönünden çok mühim bir duyuru yayımlandı. Bu noktada doğum tam ve sağ bir şekilde gerçekleştikten sonra yapıldığı aktarıldı. Hem de bayanların çalışma hayatında daha çok yer alabilmesi için bu ödemelerin yapıldığı belirtilerek bayanlara 12 bin 454 liraya kadar para ödemesi yapıldığı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir