Kategoriler
Genel

ÇOK KONUŞULACAK İTİRAF

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AKP’de Başbakanlık görevinden ayrılırken yaptığı veda konuşmasından kaynaklı pişman olduğunu belirtti., Davutoğlu başbakanlıktan istifa ederken ikide bir önümüze gelen şu konuşmayı asla yapmazdım. Yapmakla hata ettiğimi şimdi kabul ediyorum” dedi..

Gelecek partisi yinel başkanı Ahmet Davutoğlu karar TV’de misafir bulunduğu canlı programda AKP den ayrılış süresini hatırlattı 22 Mayıs 2016’da AKP Genel Başkanlığı ve başbakanlık görevlerini Binali Yıldırım’a devreden Davutoğlu, veda konuşmasının kendisine karşı kullanıldığını konuştu. Başkanlıktan istifa eder iken ikide bir önümüze gelen şu konuşmayı söylemezdim.

Yapmakla hata ettiğimi şimdi kabul ediyorum.O gün tek umudum vardı aman devlet zarar bulmasın aman AK parti zararı bulmasın şimdi gözlemliyorum ki benim iyi niyetimle konuştuğim o söylenti arayı İrini çıkartmak gereken belki de şey yaptı dedi Davutoğlu o söylentinin her doğrultuda karısına çıkarttıklarını konuştu Davutoğlu şu şekilde devam etti: Tek tesellim meydana gelebilecek bir krizin fetö’cü ya da başka adayları tarafında söylenmesine yol açabilirdi bunu engellemiş oldum. Peki ben öyle dedim de, ‘Aklımı ve vicdanımı kenara koydum, bundan sonra konuşmayacağım’ demek mi bu?

O vakitlerde yine de parti içinde konuşan yegane kişi bendim. Partinin gidişatıyla ilgili sonrasında da, her aşamada çetin mücadeleler verdik. Kol kırılır yen içinde kalır diye tanımladığımız hedefiyle bu durumlarla karşı karşıya kaldık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir