Kategoriler
Genel

ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ

Çok şaşıracaksınız.. Somer Şef’in oğlu ünlü oyuncu çıktı..
SOMER ŞEF’İN OĞLU ÜNLÜ OYUNCU ÇIKTI

MasterChef Somer Sivrioğlu’nun oğlu oyuncu çıktı!

İşte Somer Sivrioğlu’nun gözlerden uzak büyüttüğü çocukları

MasterChef Türkiye’nin sevilen jüri üyelerinden Somer Sivrioğlu’nun gözlerden uzak büyüttüğü çocukları Deniz ve Derin’i görenler şaşıp kalıyor.

Geçmiş senelerde eşi Aslı Sivrioğlu’nu, MasterChef editörlerinden Pınar Kızılkaya ile aldattığı iddialarıyla isminden söz ettiren Somer Sivrioğlu, 2019 senesinde 18 senelik evliliğini bitirmişti. Sivrioğlu’nun bu evlilikten Deniz ve Derin isminde iki çocuğu bulunuyor. İşte Somer Sivrioğlu’nun çocukları:

Avustralya Sidney’de yaşam sürdüren Deniz Sivrioğlu, tiyatroyla ilgileniyor.Somer Sivrioğlu, geçen sene oğlunun tiyatro sahnesindeki performansını paylaşarak dikkatleri üstüne çekmişti.

SOMER SİVRİOĞLU KİMDİR?

Somer Sivrioğlu, 1971 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Bilkent Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik okudu. 1996 senesinde Türkiye’den ayrılan Sivrioğlu, akademik kariyer gerçekleştirmek amacıyla Avustralya’ya gitti. Uzun seneler restoranlarda yöneticilik yapan şef, Sidney’de Türk yemeklerini sunduğu bir restoran açtı.

Somer Şef’in MasterChef macerası, gerçekte Avustralya’da başladı. Orada yarışmaya konuk jüri delegesi olarak katılan şef, 2018 senesinde Türkiye’deki MasterChef’e dahil oldu. 2015 senesinde Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera isimli kitabı yayımlandı.

Somer Sivrioğlu bir röportajında kariyer yolculuğunu şu şekilde anlatıyor: “Ben Kadıköy’de doğdum. Bilkent Turizm Otel İşletmeciliği okudum. Okulun ilk öğrencilerindenim. Annemlerin restoranını çalıştırdık. Benim altında çalıştığım tek isim annemdi. Sonra kendi kaderimi çizmeye karar verdim. Master gerçekleştirmek amacıyla yurtdışına gitmeye karar verdim. Daha çok işletme üstüne düşünüyordum. Şeflik gerçeklştirmeyi o devre düşünmezdik bile… Millet bana deli gibi bakıyordu ‘okudun sen’ falan diyorlardı. Avustralya’dan kabul geldi. Ben de denemek istedim. ‘Anlatacak hikayem de değişik olur’ dedim. Yakına gitsem buradan kopamazdım. İki sene değişiklık olsun istedim. Filmlerdeki gibi atladım gittim.

Elimde bir bavulum var kimseyi de tanımıyorum. Başlarda çok zorluk çektim. Sıfırdan başladım orada… Önce okulu bitirdim, sonra yemek sektörüne girdim. 17 restoranın yöneticiliğini yaptığım vakitler oldu. Restoranların yemek menüleri ile ilgili fikirler verdim. Sonra ürüne dokunmanın bana iyi geldiği anladım ve mekan açmaya karar verdim. Türk restoranı macerasına girdim. İlk açtığımız gece üç rezervasyon vardı.Şef Musa Dağdeviren, Sidney’e geldi benim kafamı değiştirmeme yardımcı oldu. Aradığım ürünleri bulamıyordum, o da bana işin inceliklerini gösterdi. Ondan sonra yükselişe geçtik”

İlk Çalıştığı Yer! Somer Sivrioğlu Özel Moda Lisesi mezunu… İlk çalıştığı yeri ise şu şekilde anlatıyor: “Ben yönetmenlik, yazarlık istiyordum. Babam ‘Sinema okuma, diğer mesleğin olsun’ dedi. Onun iknasıyla Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’ne girdim. Bu arada annemler Ataköy’de ‘Voo-doo Club’ isimli bir restoran-bar açtı. Ben mutfağa çok girip çıkıyordum zira annem sürekli birilerini kovuyordu!. Benim yemeklerimi de beğenmiyordu ama ben öneme almıyordum. Kendi çok güzel fava yapar. Altın abinin çok iyi bir rizottosu vardı, onu da yapardım…” “İlk ve halen en sert jürim annem Ülkü Pınar’dır. Avustralya’da yaptığım yemek etkinliklerinde ‘Ben inanamıyorum, bu çocuk nasıl yemek yapıyor, Somer hiç yemek yapmaz ki’ filan derdi! Yemekleri bir ona beğendiremeyiz! Benim yemek yolculuğumda en büyük payı olan insandır annem”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir