Kategoriler
Genel

Çok Şaşırtıcı…

HABERİNİZ YOK AMA KARPUZ ÇEKİRDEĞİNİ YİYEN ERKEKLERE BAKIN NE OLUYOR

Karpuz Çekirdeğinde Bulunan Vitamin ve Mineraller İçeriğindeki vitamin ve minarelleri ise şu şekilde sıralıyor: Tiamin, niasi, folat, potasyum, magnezyum, çinko, demir, fosfor, sodyum, bakır, manganez ve çinko ile B vitamin grubu. Karpuz Çekirdeğinin Faydaları Faydalarından bazıları ise şu şekilde sıralanıyor: Cinsel Hormonları Uyarıyor Karpuz çekirdeği içindeki “citrulline” denilen bir madde vücutta “arginin” denilen başka bir maddeye dönüştürülüyor.

Arginin de damar genişlemesine yardımcı olan “nitrik oksit” denilen bir maddenin üretiminde kullanılıyor. Bu sertleşme problemleri olanlara yardımcı oluyor. Cinsel hormonları uyarıyor. Sperm üretimini teşvik ediyor. Kalp Sağlığına Faydalı Yüksek tansiyondan müzdarip olanlar için mükemmel bir çözümdür.

Zengin magnezyum içeriği ile kalp fonksiyonun sağlıklı işleyişini sağlar. Kalp sağlığını koruyan amino asitler ihtiva eder. Böbrek Taşlarını Temizliyor Karpuz çekirdeğinden uygulanan çay idrar sökücü tesiriyle böbrekleri ve mesaneyi temizliyor. Kum ve taşları bedenden atıyor. Yaşlanma Karşıtı Özelliği Bulunuyor Cilt için kusursuz bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar ciltteki hücreleri yeniler. Yaşça büyük olanlığa bağlı kırışıklıkları giderir. Taze bir görüntü sunar. Diyabete Karşı Etkili Karpuzun çekirdeği dalgalanan glukoz civarlerini düzeltir.

Bunun için karpuz çayı mükemmel bir çözüm sunuyor. Çay Olarak Tüketilebilir Karpuz çekirdekleri ağızda iyi çiğnendikten sonra yutulmalı. Çayı için mutlaka ezilmeli. Kaynar suya bir çay kaşığı katın. 15 dakika demlenmesini bekleyin. 1 haftada en az 3 kez tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir