Kategoriler
Genel

ÇOK ÜZDÜ

Sanat dünyasını yıkan haber. Çok sevilen bir isimdi. Yasama veda etmesi kısa zamanda sanat dünyasında büyük yankı uyandırdı. Vefat nedeni bütün sanatçıları daha üzdü… Türkiye’nin önemli söz yazarları içinde gösterilen ve Serdar Ortaç gibi yıldızlarla iş icra eden Hülya Şenkul, tedavi gördüğü hastanede hayatını yitirdi. 5 ay önce trafik kazası geçiren Şenkul, Bursa’daki bir hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakımına sevk edilmişti.

HÜLYA ŞENKUL KİMDİR?

Hülya Şenkul aslen Bursalı. Hülya Şenkul 90’lı yıllarda popüler olan pek çok şarkının söz yazarıdır. En bilinen eseri ise Serdar Ortaç’a yazdığı Zakkum’dur. MESAM YÖnetim Kurulu Üyesi’dir. “Beyaz Düşler” adında bir şiir albümü ve “Aşk Meşk Vs…” isimli şiir kitabı vardır. Şiirleri çok sayıda ünlü besteci tarafından bestelenen Hülya Şenkul’un şarkıları; Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Emel Sayın, Adnan Şenses, Hüner Coşkuner, Sibel Can, Ebru Gündeş, Serdar Ortaç, Emrah ve Alişan gibi çok sayıda sanatçı tarafından yorumlandı.

HÜLYA ŞENKUL HAYATINI NEDEN KAYBETTİ?

Hülya Şenkul 5 ay önce bir trafik kazası geçirmişti. Şenkul, tedavi gördüğü hastaneden yaşamını yitirdi. Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM),Şenkul’un ölümünün ardından sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
MESAM’ın paylaşımı şu şekilde:

“MESAM yönetim kurulu üyesi olarak kurumumuza büyük hizmetlerde bulunmuş müzisyen, söz yazarı, şair ve öğretmen Hülya Şenkul’u kaybettik.
Cenazesi bugün ”Bursa Orhangazi Merkez Camii’nden ikindi namazına müteakip kalkacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir