Kategoriler
Genel

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın PCR testleri ne’gatif çıktı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs (Kovid-19) test neticeleri ne’gatif çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hekimi Prof. Dr. Serkan Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erdoğan’a 5 Şubat’ta başta ses kısıklığı olmak üzere birtakım semptomlar göstermesi üstüne oluşturulan Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını hatırlattı.

Omicron var’yantına yakalanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evinde izolasyona geçtiğini bildiren Topaloğlu, bu vakitçte semptom takibi ve çeşitli günlük muayeneleri gerçekleştirdiklerini söyledi.

Topaloğlu, “Bunun dışında bu vakit zarfında iki kez, gözden bir şey kaçmaması amacıyla kan tahlilleri yapıldı. Hamdolsun onlarda da rastgele bir aksilik belirleme etmedik. Aslına bakarsanız Sayın Cumhurbaşkanımızın son 2-3 gündür şikayetleri ve semptomları tamamiyle kayboldu. Hanımefendinin ise çok hafif düzeyde semptomları mevcut, yalın bir üst solunum yolu enfeksiyonu şeklinde tablo devam etmekte.” dedi.

Son iki günde oluşturulan testlerin neticelerinın ne’gatif olduğunu dile getiren Topaloğlu, “Son iki gündür yaptığımız PCR testleri ne’gatif çıktı. Ben çok yakın bir vakitte hem de yarın Sayın Cumhurbaşkanımızın rutin uygulamasına döneceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kovid-19 vakitcini rahat atlatmasında aşının etkili olduğunun altını çizen Topaloğlu, “Aşının muhakkak çok etkili olduğunu düşünüyoruz. Pandeminin başından beri Cumhurbaşkanımızın aşı konusu ile ilgiliki duruşu çok netti. Ülkemizde ilk aşı olan şahıslardan Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu davranışıyla da bütün vatandaşlarımıza numune oldu zaten. Hatırlatma dozu da dahil bütün aşıları tamdı Sayın Cumhurbaşkanımızın. Genellikle vakitcin bu kadar problemsiz ve rahat geçirilmesinde aşının çok büyük katkı sağladığını düşünüyorum.” diye konuştu,

Erdoğan’a kar’antina vakitcine özel bir beslenme ya da diyet uygulaması uygulanmadığına değinen Topaloğlu, “Sayın Hanımefendi, Sayın Cumhurbaşkanımızın diyeti konusu ile ilgili çok hassas. Kendisi normalde de sağlıklı bir diyet uygulamasını Cumhurbaşkanımıza uyguluyor. Bu hastalığa özel bir uygulama yapmadık, bu diyete devam edildi. Ama enfeksiyon hastalıklarında bütün hastalarımıza önerdiğimiz gibi bol sıvı almasını Sayın Cumhurbaşkanımızdan da istedik.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir