Kategoriler
Genel

CUMHURBAŞKANI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere Ramazan sürprizi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KYK yurdunda düzenlenen iftar programında gençlerle iftar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere mühim açıklamalarda bulundu.

umhurbaşkanı Erdoğan, satır başları ile şunları söyledi.

Bizim okul hayatımız, Türkiye’nin siyasi, sosyal ve ekonomik bakımdan çok çalkantılı çok sorunlu bir döneminde geçti. Bir yandan ideolojik gerilimlerin ve kav’gaların, başka yandan ise yoksulluk. Hepsinin üstüne bir de 12 Eylül vuruşsinin altında eğitimimizi tamamlamaya çalıştık. Bizim evlatlarımızda hem koalisyonların yol açtığı siyasi istikrarsızlığın hem de vesayetin bütün çirkin yüzünü sergilediği siyasi ve sosyal çalkantıların gölgesinde eğitim ve öğretim hayatlarını sürdürdüler.

“KIZ EVLATLARIMIN ÇEKTİĞİ ÇİLEYİ ASLA UNUTMAM”

Özellikle kız evlatlarımın yaşadığı sık’ıntıları ve onları aşmak amacıyla çektiğimiz çileyi katiyen unutamam. Ve kızlarımızın anneleri okul kapılarında kızlarımızı alabilmek amacıyla beklerlerdi. Bir taraftan po’lis bir başka taraftan kızlarımızın anneleri. Sizler ise fazlalıkla yaşama gözlerini AK Parti döneminde açmış bir nesilsiniz. Ülkemizi ve dünyayı AK Parti’nin ülkemize kazandırdığı yapıtlar ve hizmetlerin penceresinden gördünüz ve tanıdınız. Bu süreçte sizlerde ülkemizin yaşadığı sınamalara tanık oldunuz.

“GENÇLERİMİZİN BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUZ”

Herhalde 15 Temmuz vuruş girişimi başta olmak üzere 7-8 senedir yaşadığımızı olayları hatırlıyorsunuz. Türkiye bir taraftan son asrın demokrasi ve kalkınma kusurlarını tamamlamak amacıyla gece gündüz çalışırken, başka taraftan ise bu tür yeni tehditlerle mücadele ederek bugünlere geldik. 11 sene evvel milletimize ilan ettiğimiz 2023 amaçlerine ulaşmak amacıyla çok çalıştık.

Çok en’gel aştık. Çok yapıt ve hizmet ürettik. Amacımız sizlere 2053 vizyonunu yaşama geçirebileceğiniz büyük ve kuvvetli bir Türkiye bırakmaktır. Hamdolsun. Gittiğim her yerde bilhassa burada da gayretleriyle enerjileriyle, birikimleriyle 2053 vizyonuna sahip çıkacak bir gençlik görüyorum. Bazı kişiler değişik şeyler söyleyebilir ama ben bu gençliğe TeknoFest gençliği diyorum. Zira sizler bundan sonra uzayı okuyorsunuz. Artık sizler uzaya bu milletin, gençliğin göndereceği uzay araçlarının bütün tanzimini hesaplamalarını ve bu hesaplarla onların hazırlığını yapıyorsunuz. Gençlerimizin ülke sınırlarını aşan başarılarıyla gurur duyuyoruz.

“BİZ AYRIM YAPMIYORUZ”

Geçmişte bu ülkenin gençlerini sağ-sol, kimi vakit Türk Kürt, kimi vakit ilerici gerici diyerek bölen ülkenin potansiyelini heba eden oyunlara karşı yeteri kadar dirayetli durulamadı. Ama bizde Türk, Kürt, Laz, Çerkes, Gürcü, Abaza bu tür bir fark yok. Bizde yalnızca ve yalnızca yaradanı severiz, yaradandan dolayı zihniyeti var. Aynı şekilde P’KK’dan F’ETÖ’ye kadar gençlerimiz amaç alan ter’ör ör’gütlerinin yol açtığı kayıpların da ülkemize çok ağır bedeli oldu.

PENÇE-KİLİT OPE’RASYONU

Hamdolsun şu anda Suriye’nin kuzeyi ile Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit harekatı yürüyor. Bugün 45 adet ter’örist bundan sonra bedeli ödediler ve bütün inlere mağaralara komandolarımız giriyor. Aramalar devam ediyor. Bu sayı artacak. Ama 3 adet ş’ehidimiz var. Ve bütün ş’ehitlerimizin ruhaniyeti inşallah değişik şekilde bunlara bedeli ödetecek.

“ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ DÜNYADA BİR İLK”

Bizim Türkiye’ye en büyük hizmetimiz ne olursa olsun yapıt ve hizmet siyasetinden vazgeçmeyerek ülkemizi amaçlerine ulaştıracağız. Bugünde güney ve kuzeyimizde k’anlı sav’aşlar yaşanırken, Türkiye’yi 2023 amaçleri ve 2053 vizyonu rayından katiyen çıkarmadan yolumuza devam edeceğiz. İnşallah sizler bizden emaneti devralıp ülkeyi yönetme sorumluluğunu üstlendiğinizde kuvvetli altyapı üzerinde yürüyeceksiniz. Birçoğunuz çoğu hizmet ve yapıti belki de bilmiyorsunuz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün başlangıç ve bitimini bilmiyorsunuz. Aynı şekilde Osmangazi Köprüsü’nün başlangıç ve bitişini bilmiyorsunuz.
İstanbul-İzmir Otoyolu’nun başlangıç ve bitişini bilmiyorsunuz. Bir vakitler İstanbul’dan İzmir’e varış 6 saat 7 saat. Ama şimdi 3 saatte İstanbul-İzmir yolunu kat edebiliyoruz. Aynı şekilde 18 Mart Çanakkale Köprüsü dünyada bir ilk. Bunu başardık.

KURS VE BURS MÜJDESİ

Şu anda üniversitemiz olmadığı bir il yok. Biz evvel üniversite sayımızı 207’ye çıkardık. Geçen hafta Hakkari’deydim, iftarımızı as’kerimizle beraber yaptık. Yurtlarımızın miktarını biz 190’dan 778’e vatan kapasitelerini 747 bine yükselttik. İsteyen her öğrencimize aylık 850 lira burs ya da kredi veriyoruz. Öğrencilerimizin burs ve kredilerini ayın 6’sı ile 10’u arasında yatırıyorduk. Kredi ve burs ödemelerini mayıs ayı amacıyla 25’inden itibaren yatıracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir