Kategoriler
Genel

depoya saklamışlar

Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, ayçiçek yağı tutarlarına zam yapılacağı spekülasyonları üzerine ürünleri raflardan kaldırıp depolarda saklayan marketlere yönelik gece baskını düzenledi. Biroldukça marketin deposunda yüklü miktarda ayçiçek yağı ele geçirdi.

Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, ayçiçek yağı fiyatlarına zam yapılacağı yönündeki spekülasyonlar üzerine stokçuluk icra eden marketlere gece saatlerinde baskın düzenledi. Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun yönergeıyla ilçe genelinde anlık baskınlar yapan zabıta ekipleri, depolarda stoklanmış ürünlerle karşılaştı.

“Bizim görevimiz vatandaşlarımızın hukukunu korumaktır ” yurttaşları ekonomik olarak mağdur edip piyasada da huzursuzluğa yol açan stokçular ve fırsatçılar için yasal işlem başlatılmış olduğunı belirten Başkan Beyoğlu, “yurttaşların hakkını ve hukukunu gözetmek üzere böyle bir çalışma başlattık. Bu konudaki duruşumuz nettir ve yurttaşlarımızı korumaktan yanadır. Yığınçuluk ve fırsatçılık hem suçtur, bununla beraber gayri ahlakidir. Denetimlerimiz gece gündüz demeden devam edecektir” dedi.

Yağ fiyatlarına zam yapılacağı iddiasıyla stokçuluk yapılmasının önüne geçmek için zincir marketlere yönelik denetimler de artırıldı

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir