Kategoriler
Genel

DESTEK ÖDEMESİ

Emekli, çalışan hepsini kapsıyor! 450-550-600 TL destek ödemesi müjdesi
Yüz binlerce bireyin beklediği ödemeler başlıyor. Çalışan ve emeklileri de kapsıyor. Paralar vatantaşların banka hesaplarına yatırılıyor. İhtiyaç sahiplerine yönelik hazırlanan Aile Destek paketi kapsamında verdiği destek ödemelerinin 12 ay süresince yatırılması planlanıyor. Aile Destek uygulaması ile ilgili detaylar gelen son açıklamalar ile beraber netlik kazandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık son olarak yaptığı bildirimde çalışanlar ve emeklilerin de programa müracaat yapabileceğini duyurdu. 450 – 600 TL arasında değişen tutarlar ile derli toplu olarak ödenecek olan destek paketinin müracaat şartları, ödeme tarihleri ve müracaatnun hangi platform üzerinden uygulanacağı merak hususu oldu. İşte son dakika haberinin detayları…


Aile Destek Programı müracaatı e-Devlet ile nasıl yapılır? Aile Destek Programı ödemeleri yattı mı, bugün mü? sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. Yılda aşağı yukarı 4 milyon hanenin yararlanması beklenen Aile Destek Paketi ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık mühim açıklamalarda bulundu. Açıklamada; “Hanelerin gelir hallerine göre belli bazı şartları var. Aylık 450, 550, 600 olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz” ifadelerine yer verildi. İşte, Aile Destek Programı müracaatı e-Devlet ile nasıl yapılır?


AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? Aile Destek Programı müracaatları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı bulunduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir. İhtiyaç sahibi herkes destekten yararlanabilecek. Daha evvel hiçbir sosyal yardımdan faydalanmamış vatandaşlar da müracaat yapabilecek.
AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER? Aile Destek Programına başvuran bireyin; Türk vatandaşı olmaması, Mavi Kart sahibi olması, Yerleşim adresinin vatan dışında olması, 18 yaşından ufak olması, Hanesinde memur, kamu işçisi, noter ya da muhtar olarak çalışan ya da vatandışında çalışan, vatandışı borçlanan ya da özel sandıklar kapsamında olan şahıs ya da bireylerin bulunması hallerinde müracaatlar değerlendirmeye alınamayacaktır. Hem de destekten yararlanabilmek amacıyla hanedeki şahıs başına gelirin net asgari ücretin 3’te 1’inden yani 1.833 liradan az olması gerekiyor. 4 şahıslik bir ailede 7 bin 300 liranın altında gelir varsa destekten yararlanılabilir.


AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE KADAR? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı’ndan senede aşağı yukarı 4 milyon hanenin yararlanmasını beklediklerini belirterek, “Hanelerin gelir hallerine göre belli bazı şartları var. Aylık 450, 550, 600 olmak üzere üç segmentte destek vereceğiz” dedi. Türkiye Aile Destek Programı kapsamında 12 ay süresince derli toplu olarak hane başına 450 lira ile 600 lira arasında destek verilecek. Hanelerin gelir düzeyine göre senelik 5 bin 400 lira ila 7 bin 200 lira arasında destek verilmiş olacak. Gelir 1.833 liralık gelir şartından ne kadar azsa ödeme de o oranda artıyor.
AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK? Bakan Yanık’ın açıklamasına göre, temmuz ayı içersinde müracaat yapanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması durumunda, ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklar. Hak sahiplerine ilk ödemeler 29 Temmuz Cuma günü yapılacak.
SOSYAL YARDIM UYGULAMASI GENİŞLETİLDİ: ÇALIŞAN VE EMEKLİLER DE BAŞVURABİLECEK… İhtiyaç sahiplerinin dört gözle beklediği Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamı genişletildi. Müjdeyi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık verdi. 4 milyon haneye 15 milyar lira destek sağlayacak Aile Destek Programı’nın kapsamına çalışan ve emekliler de alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir