Kategoriler
Genel

DESTİCİ’NİN TEKLİFİ

Reisi Cumhur Recep Tayyip Erdoğan dün RAhmetli Muhsin Yazıcıoğlunun p’artisi olan Büyük Birlik P’artisini ziyaret etti Genel başkan Mustafa Destici ile görüşen Başkan Erdoğan halkın kanayan y’arası olan bir hususta adımları süratlendireceğini belirtti Başkan Erdoğan’ın, evvelki günkü Destici’yi ziyaretinde de Hal Yasası’nın gündeme geldiği ifade edildi adımlar hızlanacak halkımız çok daha makul fiyatlara meyve sebze yiyecek

HAL YASASI GELİYOR KOMİSYONCULAR DURDURULACAK

Hal Yasası raftan iniyor. Düzenlemeyle komisyoncuların yüksek kar marjları denetlenecek, fiyat artışları denetim altına alınacak. Üretici birliklerine durumlarda kontenjan ayrılacak. Fiyatların belirlenmesinde yapımcılar de söz sahibi olacak.

Rus U’krayna s’avaşı kaynaklı f’ahiş fiyat artışlarının önüne geçilmesi amacıyla Hal Yasası gündemde. Edinilen verilere göre; Ak P’artide oluşturulan toplantılarda, yasanın bir an evvel Meclis’ten geçirilmesi gerektiği fikiri ön plana çıktı.

MUSTAFA DESTİCİ DE ERDOĞAN’A KONUYU AÇTI
Destici’nin düzenlemenin vakit kaybetmeden yaşama geçmesi gerektiğine yönelik fikirine Cumhurbaşkanı’nın da destek verilen ve kısa vakit içersinde taslağın Meclis gündemine getirilmesinin planlandığını söylediği öğrenildi.

F’AHİŞ FİYAT ARTIŞLARI KONTROL ALTINA ALINACAK

K’anun ile komisyoncuların yüksek kâr marjlarının denetleneceği ve büyük ölçüde fiyat artışlarının denetim altına alınacağı ifade edildi. Yapılan değerlendirme toplantılarında, üreticiden çıkan 4 liralık bir ürünün, ara maliyetlerle beraber market ve pazarda en çok 8 9 lira olması gerekirken,18 lira fiyatla satıldığına yönelik misaller verildi bunun önüne geçmek amacıyla hal kanunu çıkarılacak birtakım asli meyve ve sebzelere ise tavan fiyat bile uygulanabileceği dile getirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir