Kategoriler
Genel

DEV TESLİMAT

R’oketsan’dan Deniz Kuvvetlerine dev teslimat
R!oketsan firması büyük çaplı bir “Denizaltı Savunma Harbi” (DSH) r’oketi teslimatına hazırlanıyor. 300 adet DSH roketi, bu sene Deniz K’uvvetleri Komutanlığı’na teslim edilecek.

Türk Deniz K’uvvetleri Komutanlığı envanterinde tespit edilen 16 adet TUZLA Sınıfı Karakol Botu’nun, R’oketsan üretimi DSH R’oketi ile teçhiz edilmesi kararlaştırılmıştı. Bu tarafta R’oketsan, ilk kafile DSH R’oketi teslimatını daha evvel gerçekleştirmiş ve 12 botta kullanıma alınmıştı.

Edinilen bilgiye göre R’oketsan, 2’inci kafile kapsamında 300 adet DSH R’oketi’ni bu senenin sonuna kadar Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edecek. Bu teslimat ile beraber kalan 4 adet TUZLA Sınıfı Karakol Botu da DSH R’oketi ile donatılmış olacak.

DSH R’oketi ve Atıcı Sistemi
Denizaltı S’avunma Harbi [DSH] Roketi ve Atıcı Sistemi; su altı h’edeflerine karşı geliştirilmiş, 500 – 2.000 m menzil ve 15 – 300 m derinlik aralığında kullanılabilen, su üstü platformunun s’ilah idare sistemi ve sonarı ile birleşik çalışabilen, otomatik yönlendirme becerisi sahip bir sistemdir.


Sistem h’edeflere tekli ya da salvo atış yapabilmekte ve değiştirilebilir tapa özelliği yardımıyla r’oketlerin dilenen derinlikte p’atlaması sağlanmaktadır. Yüksek in’filaklı s’avaş başlıklı DSH R’oketi, duyarsız m’ühimmat özelliğine de sahiptir. Atıcı düzenin stabilizasyon, otomatik ve manuel yönlendirme özellikleri bulunmaktadır. Atış Kontrol Sistemi, su üstü platformu yönünden sağlanan seyir ve amaç bilgilerini kullanarak lüzumlu a’tış esaslarını hesaplamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir