Kategoriler
Genel

DİKKAT !

TESK’ten k’urbanlık alacaklara kritik uyarı
Teknolojinin gelişmesi ve büyükşehirlerdeki uzaklık p’roblemleri nedeniyle internetten kurban satışlarına yönelim çok çok. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet üstünden kurbanlık satışıyla alakalı mühim uyarılarda bulundu.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet üstünden k’urbanlık satışıyla alakalı uyarılarda bulundu.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, yaklaşan K’urban Bayramı dolayısıyla, kurbanlık satın almayı düşünen vatandaşları düzmece para ve internetten alış verişlerde yaşanabilecek dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı.

Bayramın yaklaşmasıyla kurbanlık arayışının da başladığını ifade eden Palandöken, “Vatandaşlar hem kurban pazarlarındaki düzmece para d’olandırıcılarına karşı hem de internette k’urbanlık satışı üstünden d’olandırıcılık yapanlara karşı çok alakalı olmalı.” ifadesini kullandı.

Palandöken, geçtiğimiz sene bayramda 950 bin büyükbaş, 2 milyon 750 bin küçükbaş kurban k’esildiğini anımsatarak, bu sene piyasada kurbanlık tedariki ile alakalı bir aksilik olmadığını kaydetti.

Teknolojinin gelişmesi ve büyükşehirlerdeki uzaklık p’roblemleri nedeniyle internetten satışlara yönelim çok artmış durumda.

Sahte ilanlara ilgi
Görsel olarak diğer hayvanın fotoğraflarını koyarak satan, ortada hiç hayvan olmadan düzmece ilan açan, hayvandan çıkacak etin vaadinde hile yapan çok çok şahıs bulunuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir