Kategoriler
Genel

DİKKAT !

Bankada altın ve parası olanlar dikkat! İslam Memiş’ten gündemi sarsan edecek tahmin: Hemen bunu yapın
Altın ve dolar üstüne yaptığı tahminlerle dikkatleri üstüne çeken Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş’ten bankada parası ve altını olanlara çok k’ritik bir ikaz geldi.

Hackerların s”avaşı kapıda! İslam Memiş uyardı…Bayram sona erdi, piyasalar açıldı. Amerika’da belirtiler enflasyon rakamlarının son 41 senenin en yüksek orantısında olması piyasaları nasıl etkileyecek? Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş, vatandaşlara ‘varlıklarınıza sahip çıkın’ diyerek seslendi, hackerların s’avaşına karşı uyardı.

“Amerika’da enflasyon verisi yüzde 9,1 olarak açıklandı. 41 senenin zirvesinde” diyen Memiş, “Enflasyon rakamları yükselmeye devam ettikçe küresel piyasalardaki bozulmalar devam edecek. Uyarılarım vardı. Amerika’daki enflasyon rakamı yüksek gelince ister istemez kıymetli metallerde, kripto para piyasasında ve borsalarda bir baskılanma söz konusu. Amerika Merkez Bankası FED 75 baz puanlık faiz artırma beklentisini sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

YouTube kanalında ekonomi gündemini yorumlayan Memiş, “Verilerden sonra emtialardaki düşüşler kalıcı değil. Koca bir manipülasyon var, koca bir soygun var. Varlıklarınıza sahip çıkın. Bırakın satmayı artırmaya devam edin. Şu anda küresel piyasalarda soygun piyasayı var. Altın ve gümüş baskılanıyor. Dünya ekonomileri iyi bir yere gitmiyor. Burada mühim olan varlıklarınızı korumak…” dedi.

Kur tuzağına karşı uyanık olun
“Önemli olan oranlarınızı artırmaktır” diyen ve ikazlarına devam eden Memiş, şu ifadeleri kullandı: Yıl içindeki ya da ay içindeki dalgalanmalar değil, oran üzerinden emtia artırmanın daha mühim bir karar olduğunu düşünüyorum. Ekranlarda gram altın 960 olarak gösteriyor, hayır şu an 992 lira. Gördüklerinize değil piyasalara inanın. Dolar şu an 17,58 civarında. Kur tuzağına karşı çok uyanık olun.

Dünya bu s’avaşı konuşacak
Dijital hackerların türeyeceğini bildiren ve bu hususta bulgular veren Memiş, “Artık dijital hackerlerın s’avaşlarına hazırlıklı olun. Bundan ileri süreçlerde bütün sosyal medya hesaplarında ve televizyonlarda dünya hackerların s’avaşını konuşacak… Fabrikalara, özel saklı bilgi kapasitesi olan şirketlere, bankaların sistemlerine büyük bir o’perasyon yapılacak. Hackerların hücumu ile korku ve paniği pompalayacaklar. Şu mesajı verecekler: Varlıklarınız güvende değil. Hackerler bankalardan rüşvet alarak bundan vazgeçebilir” dedi.

Şifrelerinizi yenileyin
“Özellikle yurttaşların şu hususta duyarlı olması gerekiyor” diyen Memiş, “Sosyal medya hesapları, bankacılık programları ve bütün uygulamalarda kesinlikle şifre yenilemeye gidilmeli. Bu yeni şifreleme olası olduğunca karışık, z’or ve itimat edilir olmalı. Bu yüzden bütün sosyal medya hesaplarınızdaki parolalarınızı yenilemenizi tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.