Kategoriler
Genel

dikkat edin

Cebinde 5 TL olanlar dikkat: Kontrol edin, 50 bin TL sahibi olabilirsiniz. Bu 5 TL’nin değeri 50 bin TL: Sizde de olabilir Basım hatası olan paralar sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Koleksiyoncuların ilgisini çekeceği düşünülen yanlış basım paralar, pek çok platformda satışa sunuluyor. Bunlardan biri olan 5 liraları 50 bin TL’ye satışa koyuyorlar.
Son günlerde basında önemli bir yere sahip olan hatalı basılan paralara bir yenisi daha eklendi. 50 ve 200 TL’lik banknotların ardından 5 TL’lerde de basım hatası olduğu ortaya çıktı. Koleksiyoncuların ilgisini çekeceğini düşünen vatandaşlar, hatalı basılan 5 liraları 50 bin TL’ye satışa koydu.
5 TL’lik Banknot 50 Bin TL’ye Satışta

Van’ın merkez İpekyolu eyaletinde yaşam sürdüren Sezgin Yılmaz, yaptığı alış veriş ardından aldığı 5 TL’nin yanlış basıldığını fark etti. 5 TL’nin sağ üst köşesindeki 5 rakamının yarısının olmadığını gören Yılmaz, banknotu Merkez Bankası’na götürerek yanlış basım bulunduğunu öğrendi. Koleksiyonerlerin ilgiini çekeceğini düşünen Yılmaz, 5 TL’lik banknotu 50 bin TL’ye satışa çıkardı.
5 TL’lik Banknota Bilgisayar

Düzce’de yaşam sürdüren ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Yasenur Durmaz ise yanlış basım bulunduğunu düşündüğü 5 TL’sini sosyal medya hesabından 1000 TL’ye satışa çıkardı. Uzaktan eğitim için yeni bir bilgisayar alabilmek istediğini bildiren Durmaz, “Ortaokul ikinci sınıf öğrencisiyim. Online derslerimize başladık. Fakat masaüstü bilgisayarım çok yavaş. Dizüstü bilgisayarımın ekranı bozukluklandı. Bu ikisini değiştirmek istiyorum. Annem ekmek alabilmek için 5 TL verdi. 5 TL’ye baktığımda yanlış basıldığını fark ettim. Daha öncede bunu haberlerde görmüşbütün. Ben de 5 lirayı sakladım. Sonrasındasosyal medya hesabım üstünden 5 TL’lik banknotu 1000 TL’ye satışa koydum. Satabilirsem ikinci el bir laptop alıp derslerime daha iyi çalışmak istiyorum” şeklinde konuştu. 200 TL’lik Hatalı Banknota 55 Bin TL Değer Biçti Samsun’un Bafra ilçesinde yaşayan Hüseyin Güzel, koleksiyon değeri taşıdığını düşündüğü yanlış basım 200 TL’yi satışa çıkardı. Hatalı basım 200 TL’ye 55 bin TL değer biçen Güzel, üzerinde iki sıfırı olmayan 200 TL’sinin biran önce satılmasını istiyor.
50 TL’lik Banknot 80 Bin TL!

Trabzon’un Tonya eyaletinde yaşam sürdüren Şerafettin Erbil ise bir müşterisinin verilen yanlış basım 50 TL ile hayallerine yaklaştı. Banknotun üstünde 50 yazması lazım olurken 5 yazdığını gören Erbil, banknotu bankaya götürerek düzmece olmadığını teyit etti. Sonrasında internet üstünden biraz tetkik yapan Erbil, yanlış basım bulunduğunu ve koleksiyonerlerin ilgiini çektiğini öğrendi. Hatalı basım 50 TL’nin fotoğraflarını çekerek 80 bin TL’ye satmayı amaçlayan Erbil, en yüksek öneri veren koleksiyonere vereceğini konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir