Kategoriler
Genel

DİŞ TAŞI

Bazı insanlar anında her gün kahve ve sigara içtiği durumda bembeyaz dişlere sahiptir. Kalıtsal yapıyla ilgili olsa da gerçekte onların bir sırrı var ve kimseyle paylaşmıyorlar. Bu videoda Biz de sizlere onların sırrını açıklıyoruz

Evde diş taşı hijyenikliği ya da başka adıyla tartar hijyenikliği gerçekleştirmek tam olarak olası değildir. Evde yapabileceğiniz en mühim şey tartar oluşumunu azaltıcı iyi bir ağız bakımıdır. Hem de yazımızda bahsedeceğimiz seçenek yollarla de birikimi azaltabilirsiniz. Düzenli diş doktoru kontrolleri, iyi bir ağız bakımı ile daha parlak ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

Evde diş taşı hijyenikliği ceviz kabuğu da enteresan bir teknik olarak bilinmektedir. Bir bardak suyun içerisine eklenilen ceviz kabukları ortalama 20 dakika süresince kaynatılır ve ardından soğumaya bırakılır. Diş fırçası, soğumuş olan bu suda aşağı yukarı 10 dakika bekletilir. En sonucunda da bu suyla dişler fırçalanır. Bu işleme günde 3 kez devam edilmesi önerilir. Ceviz kabuğu tekniği işe yarayabilse de dişler yönünden da aşındırıcı olabilmektedir. Her türlü bilgi amacıyla diş doktorunuza başvurmanız gerekir.“Evde Diş Taşı Temizliği Karbonat”
Yapılan incelemeler karbonat sahibi olan diş macunu ile dişlerini fırçalayan kişilerin, karbonat içermeyen diş macunuyla fırçalayanlara göre çok daha az diş taşına sahip olduğunu gösteriyor. Saf karbonat tüketimi dişlerde çizik, aşınma oluşturacağı sebebiyle önerilmemektedir. Hem de diş taşını meydana getiren plakların birikimini de azalttığı ifade ediliyor. Bu etkisi sebebiyle karbonat kullanarak diş taşı temizleme tekniği çok etkili olmaktadır.

Karbonat aynı vakitte çok etkili bir temizleyicidir. Tıpkı Hindistan cevizi yağı gibi antimiktrobiyal özellikleri ön plandadır. Ağız mantarı enfeksiyonu (oral kandidiyaz) tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu noktada ağzı karbonatlı bir suyla çalkalamak ya da gazlı steril bir beze sürülmüş karbonatla dil ve yanağı temizlemek etkili olmaktadır. Karbonatla ağız çalkalandıktan sonra yalın suyla durulama da yapılmalıdır.=KAYNAK-ERCEBELECOGLU

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.