Kategoriler
Genel

DOĞAL YÖNTEM.

Eğer sivrisinekler günün her anında size sıkıntı ve rahatsızlık yaratacak boyuta gelmiş ise aşağıda görülen sinek savar kavanozunu deneyebilirsiniz. Bu kavanozun sinek savar özelliği içinde bulunan limon ve okaliptüs yağından gelmektedir. Aşağıda verilen diğer malzemelerle birleşince ise yaz gecelerini rahat geçirmenizi sağlayacak harika bir koruyucuya dönüşmektedir.

GEREKEN MALZEMELER: – 6 dilim limon – 5 dilim yeşil limon – Bir kaç dal biberiye – Su – Limon aromalı okaliptüs yağı – 1 adet yüzen mum Okaliptüs yağını eczanelerden ya da aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz. Çok pahalı olmadığını söyleyebiliriz.

Yukarıda verilen karışım, hazırlaması çok zaman almayan ancak sineklerle mücadelede oldukça etkili olan bir yöntemdir. Yapmanız gereken şey, dışarı çıkmadan 5 dakika önce bu kavanozu balkonunuza veya bahçenize koymaktır.

5 dakika sonra bahçenize çıkıp sineklerden arınmış bir şekilde rahatça vakit geçirebilirsiniz. Eğer bu yöntemi deneyip olumlu sonuç aldıysanız veya sivrisineklerle mücadelede sizin de kendi yöntemleriniz varsa, lütfen yorum yaparak belirtiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir