Kategoriler
Genel

DOLAR YAĞACAK

Türkiye’ye dolar yağacak! Müthiş hamle
Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği Muhammet Öztürk, dışsatım konusu ile ilgili mühim bir aşamaya hazırlandıklarını söyledi. Öztürk, “İlk çeyrekte 1 milyar doları aşacağımızın sinyallerini vermiştik. Eylül ayında da rekor kırmaya devam ediyoruz” dedi.
Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar İhracatçıları Birliği, 2022 yılının Ocak-Ağustos döneminde dışsatımını yüzde 64 artışla 687 milyon dolara çıkardı.

25 Eylül 2021 tarihinden 24 Eylül 2022 tarihine kadar olan bir senelik dönemde da hububat bakliyat yağlı tohumlar dışsatımı Ege’de yüzde 70 artarak 981 milyon dolara ulaştı. 2022 yılının ilk ayından beri sektörün istikrarlı bir şekilde başarı gösterdiğini altını çizen Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Muhammet Öztürk, şu şekilde konuştu:

“Ocak ve Şubat aylarında yüzde 60’ın üstünde dışsatım artışları yaşarken, son dönemde yüzde 200’lere varan rekorlara tanık olduk. İlk çeyrekte 1 milyar doları aşacağımızın sinyallerini vermiştik. Eylül ayında da rekor kırmaya devam ediyoruz, 20 günlük dönemde dışsatımımızı yüzde 115 artırma başarısı gösterdik. 5-8 Ekim 2022 tarihlerinde de Bodrum’da Avrupa Baharat Birliği Genel Kurulu’na ev sahipliği yapacağız. Avrupa’da baharat sektörüne yön veren 250 iş insanını ağırlayacağız. Kurulacak iş ilişkilerinin dışsatım rakamlarımıza katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir