Kategoriler
Genel

DOLARIN DEVRİ BİTİYOR

Dolar amacıyla açık açık tarih verdi: Doların devri bitiyor! Elinde olanlar…
Araştırmacı yazar Murat Akan, küresel rezerv para birimi olan doların bundan sonra kullanılmayacağını ve yerine kripto paraların geçeceğini söyledi.

Araştırmacı yazar Murat Akan, Youtube kanalında çok hususşulacak açıklamalarda bulundu.

Murat Akan, dolar devrinin bundan sonra sona yaklaştığını söyledi.

Akan yaptığı açıklamada, “Dolar 1944’teki uyuşma ile küresel para oldu. Ancak her yüzyılda bir küresel paranın değiştiğini görüyoruz. Son zamanlarda oluşturulan tartışmalarda ABD dolarının bu gücünü kaybettiği ve yerine kripto paraların geçeceği belirtiliyor. ABD Or’dusu bundan sonra doları koruyamaz duruma geldi.

Doların rezerv para olmaktan çıkması diğer bir paranın gelmesi küresel sistemi kökünden değiştirecek. Elinde olanlar ne yapacağız, diye soruyor. Bu anında yarın olacak bir hal değil. Malum süreçten kaynaklı bu husus gündeme gelemiyor, devletler bir araya gelemiyor. Ama yaz aylarına doğru gündeme gelecek. Çin kendi dijital parasını yaptı. Bazı yerlerinde kullanmaya başladılar. Ama ABD buna karşı çıkıyor. Buna baskı yapıyorlar. IMF’nin dijital parası da çıktı. Şu an küresel rezerv para olması beklenilen para olarak kripto para yani Bitcoin’in olacağı düşünülüyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.