Kategoriler
Genel

DOST ÜLKE

Dost ülkeye J-10C muhabere uçağı satmak istiyorlar
Çin, Pakistan’a J-10C muhabere uçağı satmak isterken, Çinli ana’listlere göre bu ilerleme her iki doğrultu amacıyla de mü’him.
Çinli ana’listler, Pakistan’ın Çin’in J-10C muhabere uçaklarını satın almasının her iki doğrultu amacıyla de mü’him olduğunu belirtti.

Global Times’taki habere göre, sosyal medyada Pakistan Hava Kuv’vetleri işaretinin J-10C muhabere uçağı üstünde yer aldığı görüntülerin yayılmasının ardından, Çinli ana’listler, Pakistan’ın bu muhabere uçaklarını almasının her iki ülke amacıyla de büyük ehemmiyet taşıdığını ifade etti.

İki ülke arasındaki sav’unma iş birliğine övgüde tespit edilen ana’listler, Pakistan’ın bu uçakları almasıyla, or’dusunun muhabere yeteneklerinin artacağı ve Çin’in havacılık ekipmanlarının tanıtımına yardımcı olacağı yorumunda bulundu.

Shipborne Weapons dergisinin Baş Editörü Şi Hong, Global Times’a yaptığı açıklamada, “J-10C, orta büyüklükte bir muhabere uçağı ve şu anda Pakistan Hava Kuv’vetlerinde hizmet veren JF-17 isimli Çin ve Pakistan’ın ortaklaşa ilerlettiği muhabere je’tinden daha güçlü.” ifadesini kullandı.

 

Pakistan İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, Aralık 2021’de medyaya verilen demeçte, 23 Mart 2022’de Pakistan’ın Cumhuriyet Bayramı amacıyla düzenlenecek gösteri uçuşu esnasında J-10C’lerin tanıtılacağını söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir