Kategoriler
Genel

DÜNYAYA DUYURDU !

Sesten 5 kat daha süratli! ABD dünyaya duyurdu
ABD S’avunma Bakanlığı, Raytheon hava solumalı h’ipersonik s’ilahın başarı ile test edildiğini açıkladı. Raytheon’un başkanı Wes Kremer, ‘Ülkemizin h’ipersonik becerilerini ilerletmek kritik bir yerel z’orunluluktur ve bu ileriye doğru atılmış m’ühim bir adımdı. Arka arkaya başarılı uçuş testlerine sahip olmak, HAWC prototipimizin teknik başarısı konusu ile ilgili bize daha çok emniyet veriyor’ dedi.
Reuters’ın haberine göre Pentagon, ABD’nin ses süratinden beş kat daha süratli, Raytheon Technologies’e ait hava solumalı h’ipersonik s’ilahı başarı ile test ettiğini açıkladı.

Pentagon, bu denemenin bu katagoride 2013 yılından bu yana yapılan 3. başarılı test olarak kayda geçtiğini açıkladı.

H’ipersonik Hava Soluyan S’ilah Konsepti (HAWC) amacıyla geliştirme programı, S’avunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı ya da DARPA yönünden yürütülüyor.

Testi yapılan h’ipersonik s’ilah, ses süratinden 5 kat daha süratli hareket edebiliyor.

Raytheon’un başkanı Wes Kremer, “Ülkemizin h’ipersonik becerilerini ilerletmek k’ritik bir yerel z’orunluluktur ve bu ileriye doğru atılmış m’ühim bir adımdı. Arka arkaya başarılı uçuş testlerine sahip olmak, HAWC prototipimizin teknik başarısı konusu ile ilgili bize daha çok e’mniyet veriyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir