Kategoriler
Genel

Düşeceği Açıklandı..

Son dakika Dolar ve altın çok sert düştü! Kaça kadar düşeceği açıklandı! İşte yeni gelen açıklama! Merkez Bankası faiz kararını dün açıkladı. Altıncı kez faiz yüzde 14’te sabit tutuldu. Kritik karar ardından altın ve dolarda dinamik anlar yaşandı. Merkez Bankası’nın faiz kararı ardından altın ve dolardaki dinamikliği değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş, dolar kurunda düşüşlerin yaşanacağını söyleyerek gram altın için alım fırsatını açıkladı. Gram altının 1.000 liranın altına düşeceğini dile getiren İslam Memiş, “1000 lira düzeyinin üstünde gram altın almam. 1000 lira düzeyinin altına sarkınca kademeli alırım” dedi. Peki Merkez Bankası’nın faiz kararı ardından altın fiyatlarında son hal ne? Altın fiyatları düştü mü?

 

Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş, Merkez Bankası’nın faiz kararı sorası altın ve dolardaki dinamikliği değerlendirdi. Dolar kurunda düşüşlerin olacağını dile getiren İslam Memiş, gram altın için alım fırsatını açıkladı. Gram altının 1.000 liraya kadar düşeceğini bildiren İslam Memiş yatırımcıları uyararak, “Kısa vadede gram altın maksimum 1 ay, ben 1000 lirası düzeyinin üstünü kısa vade için gram atın alımını yatırımcısına tavsiye etmiyorum ama bunu neyi öngörerek söylüyorum: Yukarıda 1050 lira civarını öngörerek. Serbest piyasalarda 1040 lira görüldü” ifadelerini kullandı. İşte İslam Memiş’in ilgi çeken yorumları…

 

 

“GRAM ALTINDA DÜŞÜŞ BEKLİYORUM”

 

“Dolar TL’de öngördüğüm düşüş sebebiyle 1 ay içerisinde gram altın TL’de 950 lira ile 1000 lira arasında bir dengelenme görebiliriz.”

 

“1000 LİRA SEVİYESİNİN ÜZERİNDEN GRAM ALTIN ALMAM”
“Önce 980’i görmek lazım sonra 950 civarını görmek lazım ama ben kısa vadede maksimum bir iki aylık proses içerisinde 1000 lira düzeyinin üstünde gram altın almam.”

“1000 lira düzeyinin altına sarkınca kademeli alırım. 990, 980, 970 vs… makas Aralıklarını göz önünde bulundurmak lazım” İslam Memiş ‘Düşüşler yakın sakin olun’ diyerek gram altında alım fırsatını açıkladı: Bu seviyeyi görmeden almayın, pişman olursunuz

 

“HIZLI BİR TOPARLANMA BEKLİYORUM”

 

“Hiç almamış olanlar, ihmal edenler 950 lira oranına kadar değerlendirebilir. Fakat gene bundan ileri proseste destek düzeyi test edildikten sonra süratli bir toparlanma bekliyorum.” “Bu sefer amaç 1200 lira düzeyi. Bunun sebebi ise ons altın olacaktır”

 

“ÖNGÖRÜMDE DEĞİŞİKLİK YOK”

 

“Ons altında görülecek süratli ataklar belki 2300, belki 2400 dolar seviyeleri sene sonuna kadar test edilebilir. 1200 lira civarını takip etmeyi sürdüreceğim. 2022 seneıyla alakalı öngörüm 1450 düzeyi, bu öngörümde farklılık yok.”

ONS ALTINA DİKKAT

 

“Gram altında dolar TL kaynaklı kısa vadeli bir geri çekilmeden sonra bu kez ons altın kaynaklı artan bir proses göreceğiz. Önce 1200 devamında 1450 lira civarını beklemeye devam edeceğim.”

“Ons altın diye tanımladığımız gram altını hesaplar iken günlük dolar kuru şu anda 17.33 lira çarpı ons altın 1835 dolar çarpı 31 ons. Gram altını bu tür bulabiliyoruz.”

 

“Ons altını dolar paritesi üstünden satın alabiliyoruz. Yani 1 kilogram altının karşılığında alım satım prosedürü diyorum ben buna”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir