Kategoriler
Genel

DUYANLAR BANKAYA KOŞUYOR

BANKALAR PEŞ PEŞE AÇIKLADI 3 BANKADA DEPREM OLDU Kimliğini Alan Bankalara Akın Etti . Emeklilerin en çok tercih ettiği bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası emeklilere verdikleri promosyonların düşük olması nedeniyle müşterilerini diğer bankalara kaptırdı. Devlet bankalarından müjde bekleyen emekliler diğerldırı etti…

Emekli promosyon ödemeleri, SSK ve Bağ-Kur’lu emeklilerin gündemindeki hususmunu korumaya devam ediyor. Denizbank, Vakıf Bank, İş Bankası, Akbank, ING, Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Akbank, TEB, Garanti BBVA Eylül ayı emekli promosyon kampanyalarını peş peşe açıklarken, devlet bankalarının promosyonlarca rastgele bir zam yapmadı. Peki devlet bankalarının emekli promosyonları ne kadar? Tabloyu görenler inanamadı Devlet bankalarının emekli promosyonları ne kadar? Tabloyu görenler inanamadı… İşte detaylar…

Ziraat Bankası doğrultusundan oluşturulan bildirimde şu şekilde; -1.500 TL ila 2.500 TL arasında emekli aylığı alan vatandaşlara 625 TL, -2 bin 500 TL ve üstünde emekli aylığı alan vatandaşlara 750,00 TL tutarında olmak üzere, 3 senelik peşin promosyon ödemesi veriyor.

Yine verdiği verilere göre, emekli aylıklarını Ziraat Bankası aracılığı ile alan emeklilerin promosyon ödemesinden yararlanabilmesi amacıyla maaş ödemelerini 3 sene süresince Ziraat Bankası aracılığı ile alacaklarına dair müracaat yapmaları yeterli.

Halkbank da emekli promosyonuna zam yapmayan bankalar arasında yer alıyor. Resmi internet sitesinde yer alan verilere göre, Halkbank, 1.500 liradan az emekli maaşı alanlara 500 lira, 1.500 lira ile 2 bin 500 lira arasında emekli maaşı alanlara 625 lira, 2 bin 500 liradan çok maaş alanlara ise 750 liralık ödeme yapıyor. Vakıfbank doğrultusundan husus ile alakalı olarak oluşturulan duyuru şu şekilde; Maaşı 1.500 liraya kadar olan vatandaşlara 3 sene amacıyla toplam 500 lira, 1.500 Türk Lirası-2 bin 500 Türk Lirası arasında olanlara 3 sene amacıyla toplam 625 TL, 2 bin 500 lira ve üzeri olanlara 3 sene amacıyla toplam 750 lira ödeme yapıyor. Özel bankaların promosyon tutarlarına peş peşe zam yapması ve verdiği promosyon tutarının 10 bin TL’ye ulaşması emekli vatandaşları da diğerldırı ettirdi.

Maaşlarını genelde devlet bankalarından alan ve özel bankaların emekli promosyonları 10 bin TL’ye kadar yükseltmesine diğerldırı eden emeklilerin sabrı da taştı. Aylardır devlet bankalarından bir atılım bekleyen falan umduklarını bulamayan emekliler de özel bankalara geçme kararı aldı. Sabırları taşan emekliler kimliğini kaptı ve özel bankalara koştu. Büyükşehirlerde bu rakam bir hayli yüksek olurken, ufak ilçelerde yaşam sürdüren emekliler bile ilçede olan bankayı değil daha yüksek promosyon alabilmek uğruna ilçe dışındaki bankayı tercih etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir