Kategoriler
Genel

DUYURDULAR !

Yeni s’avaşın ayak sesleri! Duyurdular: İran’ı v’urmaya hazırlanıyoruz
İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, Tahran idaresi ile hayat sürdürdükleri gerilime dair yaptığı değerlendirmede, ‘İran’ı v’urmaya hazırlanıyoruz’ dedi.

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, İran ile hayat sürdürdükleri stresli sürece dair açıklamalarda bulundu.

Cidde’deki ABD-Arap zirvesinden tatmin edici bir netice çıkmadığı düşüncesini dile getiren Kochavi, Batı ile İran arasındaki n’ükleer m’üzakerelerin de durma noktasına yaklaştığını ifade etti.

İsrail basınına konuşan Kochavi, İran’ı v’urmak amacıyla hazırlıklarını sürdürdüklerini, bunun İsrail amacıyla bir yerel emniyet sorunu olduğunu söyledi.

Kochavi, diplomasinin daha iyi bir alternatif olduğunu ama tarihin, diplomasinin başarısız olma ihtimalini çoğu kez kanıtladığını v’urguladı.

İsrail Genelkurmay Başkanı, İsrail’in İran’a s’aldırmak amacıyla hazırlık yaptığını belirtirken, her ilerlemeye ve senaryoya hazır olunması gerekliliğini belirtti.

ABD ile Suudi Arabistan arasındaki görüşmelerden İran’a dair net bir netice çıkmaması ve İran ile Avrupa arasındaki m’üzakerelerin de netice getirmemesiyle, İran-İsrail hattında iplerin daha da gerileceği düşünülüyor.

İsrail’in İran’a yönelik muhtemel bir s’aldırısının bölümde daha geniş bir ç’atışma sürecini t’etikleyeceğinden kaygı ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir