Kategoriler
Genel

EK ZAM

Özel sektörden ”maaşlara ek zam” müjdesi!
Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, “Aralık ayında asgari ücrete gelen zam çok önemliydi ama çok süratli bir şekilde eridi. O sebeple, kesinlikle iyileştirmelerin geleceğini duyacağız” dedi.

 

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu (TAMPF) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, yükselen fiyatların talebe tesirsini ve maaşlara getirilmesi beklenilen iyileştirmeler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Özpamukçu, “Aralık ayında asgari ücrete gelen zam çok önemliydi ama çok süratli bir şekilde erdiğini hep birlikte gördük. O sebeple, kesinlikle iyileştirmelerin geleceğini duyacağız” dedi.

“Bazı şirketler başladı bile”
Bloomberght’ye konuşan Özpamukçu, halihazırda bu iyileştirmelere başlayan şirketler olduğunu da belirtti.

“Birçok şirketin bu hususta karar aldığını biz de belirleme ediyoruz” diyen Özpamukçu, “Şu anda ortak alınmış bir karar söz hususu değil, ama şirketler bu tür bir gereksinimi görüyorlar” diye konuştu.

Öte yandan, organize perakendenin fiyat artışlarını müşterilere yansıtmamaya çalıştığını bildiren Özpamukçu, perakendede işletme sermayesi gereksinimi ile ilgili ise şu şekilde dedi:

“Perakende sektörü finansmana ulaşmakta z’orlanıyor. Öne çekilen talebin senenin ikinci %50 sinde ne halde olacağı belirsiz. Çok ciddi bir enflasyonla mücadele planına gereksinim var. Gümrük vergileri hususu ile ilgili tesir analizi yapılması gerek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir