Kategoriler
Genel

EKSİK ETMEYİN

Akciğeri yenileyen gıdalar! Vitamin dolabı olan bu gıdaları mutfağınızdan eksik etmeyin
Diyetisyen Derya Zünbülcan, bu dönemde sarımsak, avokado, zencefil, elma, lahana, zeytinyağı ve yoğurt gibi akciğeri temizleyen gıdaları sıkça tüketerek, bağışıklık düzeneğinin güçlendirilmesi gerekliliğini söyledi.
Pandemiyle mücadele sürerken, uzmanlar, sarımsak, avokado, zencefil, elma, lahana, zeytinyağı ve yoğurdun sofralardan eksik olmaması gerekliliğini söylüyor.

Akciğerleri güçlendiren en etkili gıdalar! Uzman isim tek tek sıraladı
Akciğerlerdeki toksinleri temizleyen gıdaların yararlarını izah eden Diyetisyen Derya Zünbülcan, “Sarımsak akciğerler amacıyla tam bir natural antibiyotik gıda.
İçerdiği maddeler yardımıyla, akciğerlerimizi hem temizliyor hem de korunmasına yardımcı oluyor.

Bir başka natural detoks gıdai olan zencefil ise, içerdiği maddeler yardımıyla toksin parçalarının akciğerden atılmasını basitlaştırıyor ve böylelikle ciğerlerin daha basit soluk almasını sağlıyor.

*Sarımsağı yemeklerin amacıylae, salatalara ekleyebilirsiniz.
*Zencefilin çayını yapabilirsiniz ya da suya karıştırabilirsiniz.
*İki küp şeker kadar zencefili iki bardak suya koyup aşağı yukarı 5-10 dakika demledikten sonra 2 bardak içilen zencefil çayı gün içersinde akciğerin temizlenmesini basitlaştıracaktır.
*Çok yüksek oranda A, C, E vitaminleri sahibi olan elma, mineraller yönünden da çok varlıklı. Haftada 5 porsiyon ve üstünde elma kullanımı akciğer sağlığını destekliyor” dedi

ZÜNBÜLCAN SÖZLERİNİ ŞÖYLE SÜRDÜRDÜ:
“Akciğeri temizleyen bir başka gıda ise lahana. Lahana içerdiği antisiyonin yardımıyla karaciğer ve akciğerin temizlenmesini basitlaştırıp, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Brokoli içerdiği sülforafan maddesi yardımıyla, akciğer kanseri başta olmak üzere bedeni kanserden koruyor.
Akciğerden konuşulurken zeytinyağı ve yoğurt da atlanmaması gereken gıdalar arasında.
Yoğurdu toplum olarak severek tüketiyoruz ama KOAH’lı şahıslar üstünde oluşturulan çalışmalarda kalsiyum bakımından varlıklı beslenen şahıslarin, yoğurt kullanımı yüksekse semptomların yüzde 35 oranında azaldığı gözleniyor.

Akciğerlerimize iyi bakmak istiyorsak yoğurdu ve zeytinyağını sofralardan eksik etmemek gerekiyor.

Filigran adlı bir madde sahibi olan avokado ise akciğer dokusunun yenilenmesi ve tazelenmesini sağlıyor. Evimizde tespit edilen bu sebze ve meyveleri tüketerek bağışıklık sistemimizi güçlendirebilir ve akciğerlerimizi temizleyebiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.