Kategoriler
Genel

ELLERİN UYUŞUKLUĞU

Ellerin uyuşukluğu, bir niçinden dolayı k-an akışının kesilmesiyle oluşur. Kazara ellerinizin üstüne oturmaktan kaynaklanabileceği gibi, bir çok ciddi sağlık sorunu de el uyuşmasına sebep olmaktadır. Hazırladığımız bu içeriği dikkatlice okuyun ve eğer bu hallardan birisi ile bile karşılaşırsanız anında bir hekime müracaat edin.

Yüzünüzün bir yönü ifadesiz kalırken başka yönü bütün duygularınızı işaret ediyor mu? Ya da kollarınızı kaldırmak istiyorsunuz ama kollarınız sizin istediğinizi yapmıyor mu? Bu hal f-elcin bulgularınden olabilir, bu yüzden ilk fırsatta hekiminize müracaat edin ve unutmamalısınız ki erken tespit hayat kurtarır.

El ve ayaklarda meydana gelen renk farklılığı ve uyuşukluk tedavi edilmez ise ciddi neticeler doğurabilir. Diyabet hastası olanlarda, k-anlarında gezen çok şeker vücuduna hasar sunar ve bahsetmiş olduğumuz el uyuşmasına niçin olabilir.
Belirtilerden biri de açılan yar-aların acele iyileşmemesidir. Vücudunuzun bütününde ağrılar varsa ve ağrılarını hiç geçmiyorsa, ilaveten kollarınızda ve ellerinizde uyuşma, karıncalanma varsa muhakkak hekiminiz ile fikir alışverişi yapıp bu şikayetlerinizi anlatmalısınız.


Malesef ki bu hastalığın şimdilik bir tedavisi yok yalnız açıklanan kontrole alınarak istikrarlı bir hayat yaşanabilmektedir. Araştırmaya işaret ediyor ki, 20’li yaşlarından itibaren insanlarda disk kayması ve aşınması bulguları görülmeye başlıyor yalnız vaziyetin ciddiyetinin anlaşılması ve bir ekspere görünmek yıllar alabiliyor. Omurgadaki disklerin aşınması ve kayması neticesinde meydana gelen rahatsızlıklar genellikle, sırt ağrısı, uyuşukluk, batma gibi sorunlardır. En bariz fark ise, yaşanan rahatsızlığın sırt bölgesinden yavaş yavaş ellere doğru yayılmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir