Kategoriler
Genel

EMEKLİLERE ZAM

Emeklilere zamlı bayram ikramiyesi yolda: Toplamda 4 bin TL…
Memur maaşları, emekli aylıkları ve asgari ücretlilere oluşturulan zamdan sonra milyonlarca emekliye verdiği bayram ikramiyelerinde de bu sene zam olacağı gündeme geldi.

2018 senesinden beri her sene Ramazan ve Kur’ban Bayramı olmak üzere senede iki kere emekli vatandaşlara biner lira ikramiye ödeniyor. 2021 senesinde ise 1100 TL ikramiye ödenmişti. 2022 senesi itibarıyla birlikte pek çok kalemde mühim iyileştirmeler yapıldı. Yapılan iyileştirmeler ardından ise gözler bayram ikramiyelerine çevrildi.

Emekliler yönünden maaşlarda bulunduğu gibi ikramiyelerde de mühim bir artış talep edilirken, enflasyon rakamları tarafında konuyla alakalı çalışmalar da başladı.

TOPLAMDA 4 BİN LİRA

Geçtiğimiz sene bayram ikramiyeleri bin 100 lira olarak hesaplara yatırılırken, bu sene kulislerde nerdeyse yüzde yüze yakın bir zam yapılıp hesaplara yatırılacağı konuşuluyor.

İkramiyeler ise; Ramazan Bayramı’nda 2 bin, Kurban Bayramı’nda da 2 bin ödenerek toplamda 4 bin lirayı, emeklilerin hesaplarına yatırılması planlanıyor.

Konuyla alakalı çalışmalar ardından son kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyuracak.

KİMLER BAYRAM İKRAMİYESİ ALABİLİYOR?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

Şe’hit yakınları ve gaziler

Ö’lüm aylığı alanlar

Vazife ve sav’aş malullüğü aylığı alan er ve er’başlar,

Geçici köy korucuları

Şeref aylığı alanlar

Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Sav’aşı gazileri,

Ter’örden zar’ar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kay’bedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir