Kategoriler
Genel

ERDOĞAN DUYURACAK !

Doları olanlar bu habere kulak versin! İslam Memiş tarih verdi: Erdoğan duyuracak, dolar düşecek

Dolar kurundaki yukarıya yönlü hareket devam eder iken Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş’ten sansasyonel bir ön görü geldi. Memiş, Haziran ayının ilk haftasında yeni bir ekonomi paketi açıklanacağını ve dolar kurunun gerileyeceğini söyledi.


TGRT Haber canlı yayınına katılan İslam Memiş, dolar kurunun 10-15 gün 16.40 orantısında baskı altında kalacağını söyledi. Memiş “Bu vakit ortamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir ekonomi paketi açıklaması gelecek. Tabii ki TL varlıkları ve döviz varlıkları üstünde mühim bir tesire niçin olacak.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan yönünden açıklanacak pakete dair ön görülerini paylaşan İslam Memiş, söz hususu paketin haziran ayının ilk haftasında beklendiğini belirtti.

Memiş, “Haziran ayının ilk haftasında da bu gelişmeyi takip edeceğiz. Zaten haziran ayı hikayemiz daha çok iç politika ve iç ekonomi merkezli olacak. Haziran ayının ilk haftasında Erdoğan’ın açıklayacağı ürün her neyse olacaksa TL’yi destekleyecek, enflasyonla mücadeleyi desteleyecek bir açıklama beklenecek piyasalarda.” dedi.

Dolar düşer mi?
Sunucunun sorduğu ‘Erdoğan’ın açıklaması dolar kurunda süratli düşüşlere niçin olur mu?’ sorusuna cevap veren İslam Memiş, Aralık ayında belirtiler Kur Korumalı Mevduat sistemi ardından dolar kurunda yaşanan gelişmeleri hatırlattı. O vakit dolar kurunda sert düşüş beklemediğini bildiren Memiş, “Yapılacak açıklama ardından aşağı yönlü bir hareket olacaktır. Ben aman aman bir düşüş değil yalnız belli bir civarda oturmasını bekliyorum. Teknik olarak 16.05 ve ardından 15.80 seviyelerini takip etmekte yarar var” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir