Kategoriler
Genel

ERMENİSTAN- TÜRKİYE

Ermenistan’dan Türkiye açıklaması
Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’yla yaptığı görüşmenin sonrası ‘Görüşmemizde ön koşulsuz diplomatik ilişkilerin kurulmasına ve sınırların açılmasına yönelik normalleşme sürecine devam etme konusu ile ilgili mutabık kaldık.’ dedi.

Mirzoyan, Çavuşoğlu ile Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’ndeki NEST Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Anadolu Ajansının (AA) “Global Etkileşim Ortağı” bulunduğu Antalya Diplomasi Forumu 2022 (ADF) kapsamında yaptıkları çift görüşmenin sonrası gazetecilere bildirimde bulundu.

Çavuşoğlu’na daveti amacıyla teşekkür eden Mirzoyan, “Bu davetin olumlu sinyal bulunduğunu düşünüyorum ve ben de olumlu karşıladım. Görüşmemizde, ön koşulsuz diplomatik ilişkilerin tesis edilmesi ve sınırların açılmasına yönelik normalleşme sürecinin devamı konusu ile ilgili mutabık kaldık.” diye konuştu.

Karşılıklı atanan özel temsilcilerin bu yönde çalışmaya devam ettiğine işaret eden Mirzoyan, “Umarım yakın vakitte neticeler olacak. Bölgemizde barışı ve refahı tesis etmek amacıyla tüm komşu ülkelerimizin gayret gösterdiğini görmek bizi sevindiriyor ve bu vizyon amacıyla çaba göstermeye Ermenistan’ın da hazır bulunduğunu ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir