Kategoriler
Genel

F-16

Bu s’ilahla v’uracak! F-16 ilk kez kuşanıyor
Lockheed Martin daha evvel, bir F-16 muhabere uçağı tarafından taşınan bir lazer kapsülü tasarımı yayınlamıştı. F-16 muhabere uçaklarının taşıdığı s’ilahla alakalı merak devam ederken, ABD Hava Kuvvetlerinin uçaklarla taşınabilen yüksek enerjili bir lazer s’ilahı aldığı bildirildi.


ABD s’avunma devi Lockheed Martin daha evvel, bir F-16 muhabere uçağının taşıdığı, yüksek enerjili bir lazer s’ilahı podunun tasarımını paylaşmıştı.

ABD Hava Kuvvetleri (USAF) ilk kez bir muhabere uçağı amacıyla, yüksek enerjili bir lazer s’ilahını aldığı duyurulurken, Lockheed Martin ilerlettiği s’ilahlardan en az birinin test çalışması amacıyla Hava Kuvvetleri’ne teslim edildiğini duyurdu.

The Drive’a göre bu adım, düşman f’üzelerini ve büyük ihtimalle diğer h’edefleri de v’urabilecek lazer s’ilahlı muhabere uçaklarına sahip olmak amacıyla, ilerleyen planlar kapsamında atıldı.
F-16 S’AVAŞ UÇAĞI NE TAŞIYOR?
Doğrulamanın sonrası söz hususu teslimat, ‘USAF’a teslim edilen ilk muhabere uçağı amacıyla lazer s’ilahı’ oldu.

Breaking Defense’te yer alan diğer bir habere göre, Lockheed Martin LANCE yüksek enerjili lazer silahını bu sene USAF’a teslim etti. S’ilahın yeni alıcısının, ‘hava, uzay ve siber uzayda yeni teknolojileri ilerletmek ve birleşik etmekle görevli ‘Hava Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı (AFRL) bulunduğu belirtildi.

Paylaşılan tasarımda F-16 muhabere uçağına birleşik edilmiş olarak görünen s’ilahla alakalı merak artarken, Lockheed yöneticisi Tyler Griffin daha evvel gazetecilere LANCE’nin “Lockheed Martin’in bugüne kadar ürettiği güç sınıfının en küçük, en hafif, yüksek enerjili lazeri.” bulunduğunu söylemişti.

Griffin, LANCE’nin Lockheed’in ABD ordusu amacıyla ürettiği bir evvelki enerji s’ilahının “altıda biri boyutunda” bulunduğunu belirtti. Daha evvelki lazer, Robust Electric Laser Initiative uygulaması kapsamında tasarlanmış ve 60 kilovat katagorisinde bir enerji çıkışına sahipti.

LANCE’nin ne tür bir güç üretebileceği şimdilik bilinmese de, büyük ihtimalle 100 kilovatın altında olacağı tarafında görüşler var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir