Kategoriler
Genel

Fatih Erbakan Açıkladı

Fatih Erbakan: Kendi cumhurbaşkanı adayımızı çıkartacağız Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Biz kendi çalışmalarımızı, kendimiz sürdürüyoruz. Bu durumda kendi cumhurbaşkanı adayımızı da kendi partimiz olarak çıkartacağız” dedi. Gaziantep’e gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, basın çalışanları ile kahvaltı programında buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erbakan, “6 benzemez, bugüne dek 36 kere toplanmış. 36 toplantı sonunda ortada cumhurbaşkanı talibi yok. Ortada ekonomik krizin çözümüne yönelik bir proje yok. Bir kaynak paketi yok. Yeniden Refah Partisi olarak ilk iş, ulusal kaynak paketleri kitabımızı ortaya koyduk; nereden, ne şekilde, devlete gelir temin edeceğiz? Nasıl borçsuz, zamsız, vergisiz kaynak bulup, milletin huzur seviyesini arttıracağız? Bunu çalıştık. Sürekli ‘Güçlendirilmiş parlamenter’ diyorlar; bu karın doyurmuyor ki. Toplan, toplan resim çekil ve dağıl. Anadolu’yu gezdiğimizde, her iki ittifakta da yer almadığımız için milletimiz mutlu. Ve ittifak kanatlarında yer almamamızı istiyorlar. Masadaki CHP’nin zihniyeti, esasen bilinen. Ne kadar makyaj yapsa, kıyafetini değiştirse, genetik özellikleri değişmiyor” dedi.

Gaziantep’e gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, basın personelleri ile kahvaltı programında buluştu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erbakan, “6 benzemez, bugüne dek 36 kez toplanmış. 36 toplantı sonunda ortada cumhurbaşkanı talibi yok. Ortada ekonomik krizin çözümüne yönelik bir proje yok. Bir kaynak paketi yok. Yeniden Refah Partisi olarak ilk iş, milli kaynak paketleri kitabımızı ortaya koyduk; nereden, ne biçimde, devlete gelir temin edeceğiz? Nasıl borçsuz, zamsız, vergisiz kaynak bulup, milletin huzur seviyesini arttıracağız? Bunu çalıştık. Sürekli ‘Güçlendirilmiş parlamenter’ diyorlar; bu karın doyurmuyor ki. Toplan, toplan resim çekil ve dağıl. Anadolu’yu gezdiğimizde, her iki ittifakta da yer almadığımız için milletimiz mutlu. Ve ittifak kanatlarında yer almamamızı istiyorlar. Masadaki CHP’nin zihniyeti, aslına bakarsanız malum. Ne kadar makyaj yapsa, kıyafetini değiştirse, genetik özellikleri değişmiyor” dedi.

Fatih Erbakan, “CHP Grup Başkanvekili, ‘6 yaşlarında bir çocuğa, Kur’an öğretmek yüzyıl dışılıktır’ diyor. CHP, Ayasofya’nın cami olmasına da karşı” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK BİR MANEVİ EROZYON İLE KARŞI KARŞIYAYIZ’

Deizm, ateizm ve LGBT şeklinde kavramların toplumu cinsiyetsiz sapkınlığa yönelttiğini söyleyen Erbakan, şunları kaydetti: bizim ülkemizde büyük bir içsel aşınma ile karşı karşıyayız; gençler arasında deizm ve ateizm gibi felaketlerin yaygınlaşması, uyuşturucu kullanımının artması. Dış güçlerin bünyemize zerk etmek istediği bir zehir; LGBT sapkınlığı var. Cinsiyetsiz topluluk sapkınlığı. Boşanma olayları artıyor, aile ortadan kalkıyor. Bu felaketlere karşı 4 mühim adım atacağız. Eğitimi ıslah edeceğiz. 4 helalin, 5 haramdan daha büyük ve değerli olduğunu bilen nesiller yetiştireceğiz. İkinci olarak medyayı ıslah edeceğiz. Yuva yıkan aileleri perişan eden, batıdan ithal edilen kanunların ve düzenlemelerin ortadan kaldırılmasını sağlayacağız. Dördüncü olarak ekonomiyi ıslah edeceğiz.”


‘TAM TERSİNE, BİRLİKTELİKTEN FAYDA GELMİYOR’

Yeniden Refah Partisi’nin kendi cumhurbaşkanı adayı ile seçime gireceğini vurgulayan Erbakan, şöyleki konuştu:

“Üçüncü ittifak ile ilgili daha önce bir düşünce jimnastiği yapmıştık. Demiştik ki; seçmen kitlesi birbirine yakın olan partiler, bir araya gelirse; bir sinerji doğabilir. ‘6 benzemez’ dediğimiz masada birbirine benzemez partiler, daha dün bir tanesi bu masadan dedi ki; HDP’ye bakanlık da verebiliriz. Öbür parti mebus çıktı, ‘Böyle bir şey hiç olamaz. Terör örgütünün gölgesinin dahi düşmüş olduğu yerde olmayız’ dedi. Dolayısıyla bu benzemezler, bir sinerji oluşturmuyor. Tam tersine, birliktelikten fayda gelmiyor. Halbuki seçmenin sağ parti olarak nitelendirdiği partiler, bir araya gelmiş olsa bir sinerji doğabilir demiştik. 6’lı masayı yürütmeye çalışıyorlar. Biz kendi çalışmalarımızı, kendimiz sürdürüyoruz. Bu durumda kendi cumhurbaşkanı adayımızı da kendi partimiz olarak çıkartacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.