Kategoriler
Genel

FAYDALI SEBZELER

K’anser t’ehlikesini azaltan sebzeler
Çağımızın mühim hastalıklarından olan k’anseri engel olan sebzeleri sizler amacıyla sıraladık.
Kanser t’ehlikesinizi azaltmak istiyorsanız bu sebzeleri daha çok yiyin Hayat tipi alışkanlıklarının k’anser vakalarının yüzde 50’sini önleyebileceği ön görü ediliyor.

K’anserle alakalı değişik risk faktörleri arasında aşırı kilo, obezite, fiziksel hareket etmemezlik ve bitki bazlı gıdalerin düşük kullanımı ile zayıf bir diyet bulunuyor.
Bugüne kadar oluşturulan çalışmalar, beslenme ve kanser arasındaki teması açıkça gösteriyor.

– Son çalışmalar, bitki bazlı gıdaleri daha çok tüketen deneklerde bütün namacıylalere bağlı k’anser r’iskinde yüzde 15’lik bir azalmanın bulunduğunu gösteriyor.

Son çalışmalar, bitki bazlı gıdaleri daha çok tüketen deneklerde bütün namacıylalere bağlı k’anser r’iskinde yüzde 15’lik bir azalmanın bulunduğunu gösteriyor.


#5
Foto – 100 binden çok katılımcıyla oluşturulan çalışmalar, bitki bazlı bir diyetin k’anser t’ehlikesini büyük oranda azaltabileceğini ortya koyuyor.

100 binden çok katılımcıyla oluşturulan çalışmalar, bitki bazlı bir diyetin k’anser t’ehlikesini büyük oranda azaltabileceğini ortya koyuyor.

#6
Foto – 7 değişik incelemenin analiz edildiği ve 362 bin 114 deneğin değerlendirildiği bir çalışmada Dünya Kanser Araştırma Vakfı (WCRF), yalnızca sebze kullanımı ile k’anser r’iskinde aşağı yukarı yüzde 10’luk bir azalma belirleme etti.

7 değişik incelemenin analiz edildiği ve 362 bin 114 deneğin değerlendirildiği bir çalışmada Dünya Kanser Araştırma Vakfı (WCRF), yalnızca sebze kullanımı ile kanser riskinde aşağı yukarı yüzde 10’luk bir azalma belirleme etti.


#7
Foto – Fitokimyasallar kansere karşı savaşıyor Bitkisel kaynaklı gıdalerde sağlık üstünde potansiyel yararlı tesirsi olan çok sayıda fotokimyasal bileşik vardır.

Fitokimyasallar kansere karşı savaşıyor Bitkisel kaynaklı gıdalerde sağlık üstünde potansiyel yararlı tesirsi olan çok sayıda fotokimyasal bileşik vardır.

#8
Foto – Kurkumin (zerdeçalda belirleme edilen bir flavonoid), resveratrol (kırmızı üzüm ve yaban mersinlerinde belirleme edilen polifenol) ve sülforafan (brokoli, karnabahar ya da Brüksel lahanası) gibi bu fitokimyasallardan bazılarının kuvvetli bir antioksidan tesir ve k’ansere karşı tesir gösterdiği bilinmektedir.

Kurkumin (zerdeçalda belirleme edilen bir flavonoid), resveratrol (kırmızı üzüm ve yaban mersinlerinde belirleme edilen polifenol) ve sülforafan (brokoli, karnabahar ya da Brüksel lahanası) gibi bu fitokimyasallardan bazılarının kuvvetli bir antioksidan tesir ve k’ansere karşı tesir gösterdiği bilinmektedir.

#9
Foto – Bu bileşikler, hücresel antioksidan s’avunma sistemlerini tesirnleştirme, DNA hasarını azaltma, iltihaplı mekanizmaları yönetme ve hücre hasarını tersine çevirme becerisi sahiptir.

Bu bileşikler, hücresel antioksidan s’avunma sistemlerini tesirnleştirme, DNA hasarını azaltma, iltihaplı mekanizmaları yönetme ve hücre hasarını tersine çevirme becerisi sahiptir.

#10
Foto – Diyet lifi de bu anlamda çok iyi bir maddedir, zira bağırsak geçişini düzenleyerek ve dışkı hacmini artırarak, safra asitlerinin üretimini azaltmanın yanı sıra kanser hücreleri ve bağırsak mukozası arasındaki tesirleşimi en aza indirir.

Diyet lifi de bu anlamda çok iyi bir maddedir, zira bağırsak geçişini düzenleyerek ve dışkı hacmini artırarak, safra asitlerinin üretimini azaltmanın yanı sıra kanser hücreleri ve bağırsak mukozası arasındaki tesirleşimi en aza indirir.

#11
Foto – Kansere karşı koruyan sebzeler Belirli sebze türlerinin tıbbi özelliklerini doğrulayan binlerce bilimsel çalışma vardır.

K’ansere karşı koruyan sebzeler Belirli sebze türlerinin tıbbi özelliklerini doğrulayan binlerce bilimsel çalışma vardır.

#12
Foto – Bazı bitkilerin yalnızca k’anseri engelleme değil aynı vakitte k’anser büyümesini de e’ngelleme gücüne sahip 100 binden çok bitkisel gıda içerdiği bilinmektedir.

Bazı bitkilerin yalnızca k’anseri e’ngelleme değil aynı vakitte k’anser büyümesini de engelleme gücüne sahip 100 binden çok bitkisel gıda içerdiği bilinmektedir.

#13
Foto – Kansere karşı savaşan en iyi 10 sebze: – Sarımsak – Pırasa – Soğan – Brokoli – Domtes

K’ansere karşı s’avaşan en iyi 10 sebze: – Sarımsak – Pırasa – Soğan – Brokoli – Domtes

#14
Foto – – Karnabahar – Lahana – Lırmızı lahana – Ispanak – Pancar

– Karnabahar – Lahana – Lırmızı lahana – Ispanak – Pancar

#15
Foto – Allium cinsi sebzeler K’anser e’ngelleyici tesirnlik söz hususu bulunduğunda, ilk sırada Allium cinsi sebzeler yer alır. Bunlar arasında sarımsak, pırasa, soğan ve taze soğan gibi sebzeler bulunur. Bu cinsin bütün sebzeleri son derece sağlıklı kabul edilir ve kusursuz kanser engelleyici tesirsi vardır.

Allium cinsi sebzeler Kanser engelleyici tesirnlik söz hususu bulunduğunda, ilk sırada Allium cinsi sebzeler yer alır. Bunlar arasında sarımsak, pırasa, soğan ve taze soğan gibi sebzeler bulunur. Bu cinsin bütün sebzeleri son derece sağlıklı kabul edilir ve kusursuz kanser engelleyici tesirsi vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir