Kategoriler
Genel

fiyatı belli oldu!

Asgari ücretle TOGG hayali kuranlara müjde: TOGG’un fiyatı belli oldu Son senelerın en büyük projelerinden biri olan yerli otomobil TOGG hakkında maksimum dört gözle beklenen mevzuların başında gelen fiyat meselesi, büyük ölçüde açıklığa kavuştu.

Asgari ücretle TOGG imgesel kuranlara müjde: TOGG’un fiyatı belli oldu Otomobil, Türk insanı için ayrı bir öneme haizdir. Bir ihtimal bir Avrupalı için ayağını yerden kessin yeter denilebilir ancak bizim için otomobil, öylesine sahip olunan bir eşyadan çok daha fazlasıdır. İşte bu nedenle Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu şu demek oluyor ki nam-ı diğer TOGG, ülkemiz için en önemli projelerden biri olarak görülüyor. Tamamen elektrikli motor ile donatılan ve sahip olduğu üst düzey özellikleriyle daha şimdiden milyonlarca vatandaşın rüyalarını süsleyen TOGG hakkında maksimum merak edilen şey ise, aracın fiyatının ne kadar olacağıydı.

Bilindiği üzere sırf TOGG fiyatının uygun tutulabilmesi için, geçtiğimiz aylarda bir ÖTV matrah düzenlemesi yapılmış ve bizzat Cumhurbaşkanı tarafınca bu düzenlemenin doğrudan TOGG hedeflenerek yapıldığı belirtilmişti.Aslen bu açıklamanın üzerine TOGG’ın ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı üç aşağı beş yukarı tahmin ediliyordu sadece dün projenin ortaklarından kabul edilen Özilhan Grubu’nun patronu Tuncay Özilhan tarafınca meydana getirilen açıklama, bu konudaki tartışmalara son noktayı koydu.

Özilhan tarafınca kısa ve net şekilde verilen bilgiye göre, TOGG 900.000-TL yöreı bir fiyattan satışa sunulacak.
Tabi burada 980.000-TL’de 900.000-TL yöreı olabilir diye düşünebilirsiniz sadece öyle değil. Özilhan tarafınca meydana getirilen açıklama ve matrah düzenlemesi bir arada düşünüldüğünde, bu tutarın 890.000-TL ile 920.000-TL arası bir bantta gerçekleşeceği anlaşılıyor. Peki ne düşünüyorsunuz, fiyatta belli olduğuna bakılırsa artık TOGG için geri sayıma geçebilir miyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir