Kategoriler
Genel

FLAŞ AÇIKLAMA

Muharrem İnce: Neden bana ikinci talihi vermiyorsunuz?
Alanya’da esnaf ziyaretinde tespit edilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Ben bir kere bir partiden Cumhurbaşkanı adayı oldum, kaybettim. Çıktım arkadaşlarımla yeni bir parti kurdum. Herkese ikinci, üçüncü, beşinci, on beşinci talihi veriyorsunuz da bana ikinci talihi niye vermiyorsunuz?” diye konuştu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Antalya’nın Alanya eyaletinde esnafı ziyaret etti.

Antalya temasları kapsamında Alanya ilçesine gelen İnce, esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla görüştü, fotoğraf çektirdi.

Atatürk Anıtı önünde gazetecilere açıklama yapan İnce, iktidar ve 6’lı masadan memlekete hayır gelmeyeceğini savundu.

İnce, 6’lı masanın umutmuş gibi anlatıldığını belirterek, “6’lı masa kendi aralarında anlaşamıyor, İstanbul Sözleşmesi’nde anlaşamıyor, E’rgenekon davalarında anlaşamıyor, Libya t’ezkeresinde anlaşamıyor, kamulaştırmalarda anlaşamıyor, F’ETÖ’de anlaşamıyor. Cumhuriyetçiler, Atatürkçüler, 6’lı masaya şunu sorun; ‘Eğitimi tarikatlara bırakacaklar mı, bırakmayacaklar mı?’ Memleket Partisi iktidarında eğitim laik, bilimsel ve parasız olacak” dedi.

“Beni aday gerçekleştirmek istiyorsanız hazırım”
İnce, kendisinin daha evvel bir öneride bulunduğunu anlatarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:


“Arkadaşlar ben bir seçim kaybettim. Mansur Yavaş bir seçim kaybetti, ikinci seçimi kaybetti, üçüncü seçimde kazandı. Kemal Kılıçdaroğlu 15 seçim kaybetti. Meral Akşener’in bu beşinci partisi. Ben bir kere bir partiden Cumhurbaşkanı adayı oldum, kaybettim. Çıktım arkadaşlarımla yeni bir parti kurdum. Herkese ikinci, üçüncü, beşinci, on beşinci talihi veriyorsunuz da bana ikinci talihi niye vermiyorsunuz? Niye bana ‘bırak git’ diyorsunuz. Bunu söyleyince, dedim ki, 6’lı masaya, ‘Bak, aday bulamayacaksınız. Sonunda bana gelirseniz aday olurum ama şartlarım var’ dedim. Bir, beni yarı yolda bırakmayacaksınız. İki, sandıkları boş bırakmayacaksınız, geçtiğimiz sefer bulunduğu gibi. 12 bin sandığı boş tutup, saat dokuz buçukta sistemi çökertip, sonra bana ‘Seçim gecesi neredeydin’ diye sormayacaksınız. Nerede bulunduğumu bilmiyor musunuz? Birlikte değil miydik. Bunlar troller. Bunlar buradan beslenenler. Beni aday gerçekleştirmek istiyorsanız hazırım ama hazine size para verecek. Paraları harcayacaksınız ama paraları kasada tutmak yok. Geçen sefer kasada tuttunuz. Ben bunları söyleyince kıyamet koptu.”

İnce, daha sonra Manavgat ilçesine hareket etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir