Kategoriler
Genel

flaş açıklama…

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile beraber cep telefonu üzerinden yaptığımız işlemler de arttı. Ancak telefonun sık kullanımı nedeniyle daha kısa sürelerde şarj ihtiyacı duyuluyor. Telefonun bataryası yüzde 15’in üzerinde dolu olmasına rağmen şarja takanlar için ise flaş bir açıklama yapıldı. Akıllı telefon kullanıcıların çoğu doğru batarya kullanımı hakkında yeterli bilgiye sahip değil.

TV100’ün haberine göre, Eskişehir’de yıllardır telefon tamiri yapan Devrim Tepeli açıklamada bulundu. Tepeli tarafından yapılan açıklamada, “Yüzde 50’iken veya yüzde 80’iken ‘telefonum boş kalmasın’ diyerek yine şarja takıyorsanız, bataryanızı öldürüyorsunuz anlamına gelir” ifadeleri kullanıldı.

 

Tepeli açıklamalarında orijinal şarj aleti yerine 5 lira, 10 liraya satılan şarj aletlerinden kullanmanın telefon bataryasının ölmesine neden olan bir diğer etkenlerinden biri olduğunu söyledi.Telefonu şarja takmak için standart yüzde 10

Telefonun şarja takması için standart yüzde 10. Bazı telefonlarda yüzde 15 oduğunu açıklamalarında belirten Tepeli, “O yüzden tavsiyemiz telefonunuz ne zaman ‘şarj düşük’ diye uyarı veriyorsa o zaman şarja takın. Böyle olunca da hem telefonunuz hem de bataryanız sağlıklı kalacak. Yine şarj yüzde 95-100 iken şarjdan çıkartın. Çünkü doluyken yine şarjda kalması veya bu şekilde kullanmaya devam ettirmesi yine zarara yol açar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir