Kategoriler
Genel

FLAŞ EYT AÇIKLAMASı

Son dakika.. Bakan bilgi’den flaş açıklama şimdi de eyt mi geliyor. EYT ne zaman çıkacak diyenler için kritik adım! EYT için ay verildi… Milyonların beklediği EYT açıklaması Bakan Vedat Bilgin’den az önce geldi. EYT ne zaman çıkacak diyenler için kritik adım atıldı. Bakan Bilgin EYT için net bir tarih vermese de en geç deyip ay verdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin milyonlarca mağdur kişiyi ilgilendiren EYT ile ilgili yol haritasını paylaştı. Peki, EYT ne zaman çıkacak? EYT çıkacak mı? soruları yoğunluğunu her geçen gün artırırken Bakan Vedat Bilgin, EYT çalışma grubu oluşturduklarını ifade etti. Bakan Bilgin, “Bakanlık bünyesinde çalışma grubu oluşturduk. Maliye Bakanlığı da sürece katılacak. En uygun formülü devreye sokacağız.” açıklamasında bulundu.

Bugün AHaber’e konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT hakkında kritik açıklamalarda bulundu. Bilgin, şunları kaydetti:

“Bakanlık bünyesinde bir çalışma grubu oluşturduk. Bu çalışma grubu bu formül üzerinde çalışıyor. En uygun formülü uygulamaya sokma niyetindeyiz. Bir sayı ve içerik veremem ama çok sayıda formül var. Alternatifler var. Bu alternatifler üzerinden çalışmalarımızı yapacağız. İşin bir mali boyutu var. Çalışmamız bir noktaya geldiğinde Hazine ve Maliye Bakanlığı da çalışmamıza katılacak. Onların da bu formüller üzerinde hesaplamalar yapmasını bekleyeceğiz. O formüllerin her birinin ayrı maliyet hesabı yapıldığında Cumhurbaşkanımıza sunacağız. Kararı Cumhurbaşkanımız verecek. Çalışmayı tamamlayıp sendikaların da taleplerini alacağız.”
Bakan Vedat Bilgin, “Yıl sonuna kadar Meclis’e sunamazsak, en geç Ocak ayında bu düzenlemenin Meclis’e sunacağız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir