Kategoriler
Genel

FLAŞ HABER

Canan Kaftancıoğlu’na ödül gibi ceza! Yargıtay tarafından Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezalara onama çıktı. Yargıtay kararı bugün siyasette deprem etkisi yarattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tüm vekillerin İstanbul il binasına gelmesini istedi. Canan Kaftancıoğlu’na siyasi yasak verildi. Karar sert sözlerle muhalefet tarafından da eleştiriliyor. Aslında bu kararın bize gösterdiği tek bir şey var… Yeni bir lider yaratmak istiyorlar. Mağduriyet algısı üzerinden Canan Kaftancıoğlu’nun CHP’nin başına geçmesi için bir hazırlık içerisindeler.

Bir süre Kılıçdaroğlu ile CHP’yi kontrol altında tuttuk bir süre de Kaftancıoğlu ile de kontrol altında tutarız diye düşünüyorlar. Kılıçdaroğlu’nu oraya hangi güçler getirmek için planlar yaptıysa şimdi yerine getirecekleri ismi hazırlıyorlar. 75 yaşına merdiven dayayan Kılıçdaroğlu taş çatlasa üç yıl daha CHP’nin başında kalır. Bilemediniz beş yıl.. Sonrasında gelecek ismi de bugünden ilan ettiler.

Canan Kaftancıoğlu… Bu taşları bile bile birazda kendileri döşedi. Verilen bu cezada ödül olacak türden.. İzleyin şimdi.. Mağdur edebiyatı üzerinden yeni bir lider yaratacaklar. Bir 15 senede CHP, Baykal ve Kılıçdaroğlu’nun ardından Kaftancıoğlu ile kontrol atlında tutulur.

Nasıl Kılıçdaroğlu’nun toplumda karşılığı yoksa Kaftancıoğlu’nun da öyle… Bir 15 sene daha muhalefette CHP olursa karşısına çıkacak iktidar gücünün istediği gibi at koşturmasını sağlamak istiyor birileri… Bu yüzden CHP’nin değişmesini CHP’nin toplumun geniş kesimlerinden destek alacak bir lidere kavuşmasını istemiyorlar. Kılıçdaroğlu’nun gidişi için hazırlık içerisindeler. Şimdiden bu hazırlığı yapıyorlar o kadar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir