Kategoriler
Genel

gerçek

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara’da yaşayan 3 çocuklu Demir ailesini ziyaret etti. 4 aydır kesik olduğu iddia edilen evin elektriklerinin yalnızca Mart ayında 5 gün süre ile kesik kaldığı ortaya çıktı.

Elektrik faturasını ödemeyerek halkı kışkırtmayı amaçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’nın Keçiören ilçesinde ikamet eden Demir ailesini ziyaret etti. Kılıçdaroğlu evin annesi Güllü Demir ile kameralar karşısına geçerek, büyük yalan üzerinden şov yaptı.

Ağzından dökülen yalanlar:
4 aydır elektriği kesik olan bir ailemizi ziyaret ettik. 3 evladı var. İçeride biraz konuştuk. Beni duygulandıran, gerçekten derinden üzen söylemiş olduğu söz. ‘Bugün 23 Nisan, bütün arkadaşları okula gidiyor, eğleniyor, şarkılar söylüyor ama benim oğlum ağladı, evde. Niye televizyonumuz yok, niye ışığımız yok’ diye. Değerli arkadaşlar, eğer bu milletin bir parça vicdanı varsa, elektriği kesilen 4 milyon abonenin hangi şartlarda yaşadığını bilmesi lazım.

Bakan Dönmez: Abonenin elektriği kesik değil!
Twitter hesabından Kılıçdaroğlu’nun yalanını paylaşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Dün gittiğiniz evde yapılan tespitler ve abonelik kayıtlarına göre ilgili abonenin 23.04.2022 itibariyle borcundan dolayı elektriğinin kesik olmadığı tespit edilmiştir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir