Kategoriler
Genel

Geri dönüyorlar.

Erdoğan sinyali verdi açıklama geldi: 2,5 milyon Suriyeli geri döner! Başkan Erdoğan’ın sinyalini verilen 5. harekatın hazırlıkları tamamladı. Suriye’nin kuzegene düzenlenecek olan harekatla alakalı bölümde güvenilirğin sağlanması halunda 2,5 milyon Suriyelinin gönüllü olarak geri döneceği düşünülüyor. Erdoğan sinyali verdi açıklama geldi: 2,5 milyon Suriyeli geri döner!Suriye’deki terör öğelerinı temizlemesi için yeni harekatın bütün hazırlıkları tamamlandı. Milli Emniyet Kurulu’nda çıkacak karar ardından Suriye’de beşinci temizlik operasyonu başlayacak. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Suriye Milli Ordusu’nun muhtemel hedefleri arasında Tel Rıfat, Ayn-El Arap (Kobani), Ayn İsa ve Münbiç var. 4 bölgenin de hijyenik hale getirilmesiyle Rasulayn’dan Afrin’e kadar bütün bölge terörden ayrıştırılmış olacak.

Harekatta en kritik mühim Tel Rıfat taşıyor. Terör teşkilatı PKK, Tel Rıfat’ı resmen üs olarak kullanıyor. Türkiye’nin terörden temizlediği Kasaba, Afrin, Azez, Cerablus mekanların uygulanan saldırılar buradan planlanıyor. Yine bomba yüklü vasıta ve EYP’ler de buradan temin ediliyor.


2,5 MİLYON SURİYELİNİN DÖNÜŞÜNÜ SAĞLAR

 

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Üyesi Yusuf Mahli, mümkün operasyonun güvenilir ve gönüllü dönüşler için büyük fırsat olacağını söyledi. Bölgenin terörden arındırılmasını desteklediğini ifade eden Mahli, “O bölgelerde de güvenilirğin sağlanması ve zemin hazırlanması halunda 2,5 milyonu yakın insan Türkiye’den gönüllü olarak Suriye’ye dönebilir” dedi.

 

GÖREVE HAZIRIZ Türkiye’nin 5. Harekatı için Suriyeli muhalif hazır. Suriye Geçici Hükümeti Başbakanı Abdurrahman Mustafa, Suriye Milli Ordusu’nun vazifeye hazır bulunduğunu açıkladı. Her vakit Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana olduklarını bildiren Mustafa, “Suriye’yi bölmeye çalışan, hem Türkiye’yi hem de bizi tehdit eden terör öğeleri var. Biz Türkiye ile omuz omuza buraları temizlemeye hazırız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir