Kategoriler
Genel

GERİ SAYIM

Geri sayım başladı: Mavi Vatan’a Türkiye damgası
Türk Sil’ahlı Kuvvetleri, Mavi Vatan 2022 senesi tat’bikatı amacıyla hazırlıklarını tamamladı. Tatbikata 22 muhabere gemisi, havada yakıt ikmali, istihbarat uçakları, helikopterler, SİHA’lar, SAS ve SAT kom’andoları ile ki’myasal, biyolojik ve nü’kleer timi de katılacak.

Mavi Vatan 2022 tatbikatı amacıyla geri sayım başladı. Don’anmanın Türk sularında fırtına kopartacağı tat’bikata kara, deniz ve hava öğeleri katılacak. 22 muhabere gemisi 11 Nisan’da bağlı oldukları limanlardan demir alacak.

Türk don’anması Mavi Vatan’da dosta emniyet düş’mana k’orku salacak. Bu sene Karadeniz’de gerçekleştirilecek tat’bikata SİHA’lar da katılacak.

TÜRK SULARINDA GÖVDE GÖSTERİSİ
Türk Sil’ahlı Kuv’vetleri, Mavi Vatan 2022 senesi tat’bikatı amacıyla hazırlıklarını tamamladı. İlki 2019 senesinde yapılan tat’bikat bu sene Ege ve Akdeniz’in yanı sıra Karadeniz’de de gerçekleştirilecek.

 

SİHA’LAR DA YER ALACAK
Tat’bikata 22 muhabere gemisi, havada yakıt ikmali, is’tihbarat uçakları, helikopterler, SİHA’lar, SAS ve SAT kom’andoları ile kimyasal, biyolojik ve nü’kleer timi de katılacak.

Tat’bikatta detaylı jenerik senaryolar canlandırılacak. Türk don’anması kabiliyetlerini sergileyecek.

Belirlenen hed’eflere yönelik Türk gemileri ta’arruz gerçekleştirecek.

21 Nisan’a kadar hava, kara ve deniz kuv’vetleri ope’rasyonel gü’çlerini bir kez daha sergileyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir