Kategoriler
Genel

Gittikçe yükseliyor,

Altın fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Kritik sınır aşıldı. Fiyatlar fırladı. Avrupa ve ABD’den Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilime ilişkin art arda gelen açıklamalar, piyasalarda deprem etkisi yarattı. Alım satım yapacak olan vatandaşların gündeminde altın fiyatları son dakika hareketliliği yer alıyor.

Döviz kurunda yaşanan yükseliş sebebiyle altın fiyatları son durum merak ediliyor. Hem ons altındaki yükselişten hem de doların uluslararası piyasalarda değer kazanmasından dolayı gram altın fiyatları da yükselişe geçti. Peki tam, yarım, cumhuriyet, gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu? İşte altın fiyatları canlı son dakika bilgiler…

Hafta sonu dahil olmak üzere altın fiyatları üzerindeki gelişmeler takip ediliyor. Ukrayna-Rusya geriliminin artması piyasaları da vurdu. Jake Sullivan’ın, Rusya’nın Ukrayna sınırındaki askeri varlığını artırmaya devam ettiğini ve bu birliklerin her an Ukrayna’ya girebileceğini söylemesi üzerine piyasalarda sert hareketlilik yaşandı. ABD’de açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ocakta yıllık bazda yüzde 7,5 artarak beklentileri geride bırakırken, söz konusu yükseliş 1982’den bu yana en güçlü artışa işaret etti.

Hafta başından beri ilgiyle takip edilen güncel altın fiyatları son durum nedir sorusunun cevabı merak ediliyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasaları etkileyen Rusya-Ukrayna gerilimi hakkında konuştu. Uzman isim, bu olayın ışığında fiyatların nasıl hareket edebileceğini aktardı. Uzman isim, değerli metalin fiyatında yükseliş görülebileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir