Kategoriler
Genel

GİZLİ MÜŞTERİ

F-35 muhabere uçaklarıyla alakalı sansasyonel gelişme! Gizli müşteriyle 578 milyon dolarlık uyuşma

Sav’aş uçağı ve çoğu teknolojik ürün üretimi yapan ve aralarında F-35’lerin de varolduğu Lockheed Martin firmasının adı saklı tutulan uluslararası bir müşteriyle uyuşma imzaladığı meydana çıktı. F-35 muhabere uçaklarına yönelik 578 milyon dolarlık saklı uyuşmanın bünyesinde ise eğitim hizmetleri, entegrasyon, çalışma ve uygulama idaresi bulunuyor.
F-35 Ligning II muhabere uçaklarının geliştiricisi Lockheed Martin, 5. kuşak ilerlemiş muhabere uçakları amacıyla ABD Savunma Bakanlığı ile bir sözleşme imzaladı.

Savunma Bakanlığından oluşturulan bildirime göre, ABD Donanması’yla 578,2 milyon dolarlık bir sözleşme farklılığıne gidildi.

Bakanlığın Cuma günü yaptığı açıklamada, uyuşma kapsamındaki mecburi miktarın tamamının, yabancı as’keri satış müşteri fonlarından geleceğini belirtildi.

Açıklamada, “Sözleşme kapsamındaki çalışmaların, yüzde 85 Fort Worth, Teksas’ta gerçekleştirilecek ve kalan yüzde 15’i Orlando, Florida ve kıta ABD dışındaki detaylı yerlerde gerçekleştirilecek.” ifadelerine yer verildi.


F-35 ANLAŞMALARI SIK SIK BÜYÜYOR
Sav’unma Bakanlığı, Lockheed Martin’in çalışmalarını Mart 2030’da tamamlamasını bekliyor.

Öte yandan uyuşmadaki sabit fiyat farklılığı daimi yine ediyor. Son değişiklik, Lockheed’in tam vazife simülatörleri, etkileşimli eğitim yazılımı ve multispektral veritabanı dahil olmak üzere 22 F-35 uçak eğitim cihazı sağlamak, kurmak ve oluşturulandırmak amacıyla Donanma’dan 166,6 milyon dolarlık bir sözleşme farklılığı almasından anında sonra geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir