Kategoriler
Genel

GİZLİ TEKLİF

Türkiye amacıyla en mühim beka meseleleri Irak ve Suriye’deki P’kk yapılanmaları Iraktaki yapıların kökü kazınıyor h’ainler mağaralardan kafalarını bile çıkaramıyorlar Ancak Suriye’de hal değişik Suriyedeki p’kk liderleri s’ihalardan çok korksada rahat şekilde faliyetlerine devam ediyorlar Türkiye bu konuyu beka problemi yapmış halde bu problemi çözüme ulaştırmak amacıyla Ruslarla da masaya oturur Tahranla da Suudiler ilede Suriyedeki rejim ilede görüşür

TÜRKİYE’NİN FARKLI SENERYOLARI MASAYA KOYDUĞU İDDİA EDİLDİ

Birgün yazarı İbrahim varlı kaleme aldığı yazıda şunları konuştu Soçi’deki zirvenin ayrıntıları yandaşların satır aralarında gizli. Buna göre MİT ve Milli S’avunma Bakanlığı raporu tarafında Ankara’nın Tahran ile beraber Moskova’ya P’kk Y’pgye karşı ortak o’perasyon önerilerinde bulundu. Türkiye, Suriye o’rdusu ve aşiretlerle işbirliğine açık bulunduğunu Başta Suudi Arabistan ve Katar’ın bulunduğu Körfez ülkelerinden de destek alınacağını Rus yönüne iletti.

KAPALI KAPILAR ARDINDAKİ PAZARLIKLAR

Buraya kadarki her şey tanınan bilgiler. Madalyonun bir de görünmeyen yüzü var. Resmi açıklamalar, ortak bildiri ve beyanların satır aralarına yansımayan alanında ise asıl niyet ve emelleri görüyoruz.

SURİYE’DE DEĞİŞEN KOŞULLAR VE H’AREKAT

Sabah köşe yazarı ve Ankara temsilcisi Okan Müderrisoğlu günümüz Suriye’de değişen koşullar başlığıyla kaleme aldığı yazısında enteresan bir değerlendirmeye imza attı Müderrisoğlu yazısındaki alakalı seksiyon şöyle: “Küresel g’üçlerin hazırladığı jeopolitik planların keskin şekilde karşı karşıya geldiği, ittifakların r’adikal sınamalara tabi tutulduğu bir çağdayız. Adeta yeni bir dünya kuruluyor. Erdoğan’ın, P’utin ile Soçi’de yaptığı görüşme, değişen uluslararası konjonktürde iddialı hamlelerin gelebileceğine işaret ediyor.

Öyle anlaşılıyor ki Suriye’nin kuzeyindeki t’erör yuvalarının sınırlı ve süreli yıldırım o’perasyonlarla kurutulacağı, ardından ise Suriye r’ejimi ile i’stihbari seviyesi aşan içerikli görüşme ve saha koordinasyonunun başlayacağı bir kavşağa giriliyor Türkiye bekasını güvenliğini sağlamak amacıyla herşeyi gerçekleştireceği Hem Tahran yönetimini hem Suudileri ve körfez ülkelerini yanına alıp gerek görülürse Eset ile bile ortak bir zeminde buluşacağı dile getiriliyor

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir