Kategoriler
Genel

GÖRDÜKLERİNE İNANAMADI

Amerikalı Magdalena ve David William ikilisinin Josh adında harika bir çocukları var. Küçük William gözlerini yaşama açtığında, annesiyle babası onun sevgi dolu, sağlıklı ve emniyetilir bir yaşam devam etmesi amacıyla her şeyi feda edeceklerinin farkındaydı. Karar verdiler . Fakat iki de evlerine aldıkları bu bakmakta, neticede oğlunun yaşamını kurtaracak bir süper kahraman bulunduğunu bilemezdi.


osh bakıcısı Elizabeth’i ilk tanıştıkları andan itibaren çok sevmişti. Onun yanısıra her vakit sevinçli ve mutluydu. Genç anne baba da Elizabeth’i aileye sevinçle kabul ettiler. Elizabeth Williams ailesi amacıyla çalışmaktan sevinç duyuyordu yalnız güneşli bir günün tamamiyle kabusa döneceğini katiyen ön görü etmiyordu.

Sıcak bir Kaliforniya gününde Elizabet, Josh’u hava alması amacıyla dışarı çıkarmaya karar verdi. İkisi eve geri döndüklerinde olağan dışı bir şey yoktu. Yalnız Elizabeth soaka kapıyı açtığında bir gariplik sezdi gene de tam olarak ne bulunduğunu anlayamadı.
Josh’a döndü ama Josh onu beklemeden doğruca evin amacıylae oyuncaklarını alabilmek amacıyla koştu.

Geri gelmesi amacıyla ona yalvarsa da bundan sonra çok geçti…” İşte tam o sırada merdivenlerden gelen ayak seslerini duydu, içgüdüleri onu yanıltmamıştı. Artık düşünecek hiç vakit yoktu, anında harekete geçerek küçük çocuğu emniyet altına almalıydı.” Adrenalin pompalayan Elizaveth’in kalbi yerinden çıkacakmış gibi çarparken çok çabuk eve girdi ve çocuğun peşinden koştu. Kollarına aldığı Josh’la birlikte yaşamı pahasına koşmaya başladı. Çitin üzerinden atlarken nerdeyse düşüyorlardı. Sonraki sayfada daha çok okuyun ?


Komşunun bahçesine girdiler ve eve doğru koştular. Elizabeth çılgınlar gibi kapıya vururken bağırıyordu: “Kapıyı açın, lütfen çabuk edin!”Komşuları korkunç bir şeyin bulunduğunu anladılar ve anında polisi aradılar. Elizabeth’in kalbi duracakmış gibi çarpıyordu. Duyduğu korkuya karşın küçük Josh’u ve kendini emniyetilir bir yere atmayı başarmıştı. Fakat kabus şimdilik sona ermemişti.Polis gelene kadar sanki seneler geçmişti, gerçekte yalnızca birkaç dakika sonra Josh’un ailesinin evine varmışlardı. O kadarcık vakit bile Elizabeth’e uzun gelmişti zira eve giren hırsız kaçmayı başarmıştı…


Duyduğu korkuya karşın küçük Josh’u ve kendini emniyetilir bir yere atmayı başarmıştı. Fakat kabus şimdilik sona ermemişti.Polis gelene kadar sanki seneler geçmişti, gerçekte yalnızca birkaç dakika sonra Josh’un ailesinin evine varmışlardı. O kadarcık vakit bile Elizabeth’e uzun gelmişti zira eve giren hırsız kaçmayı başarmıştı. Elizabeth, endişeyle David’i aradı, olanları anlattı ve David koşarak eve geldi. O sabah evde neler bulunduğuyla alakalı hiç kimsenin bir fikri yoktu. Ta ki o ana kadar.Williams ailesi talihliydı zira evlerinde kamera sistemi vardı. David’in kameralardan izlediği sahneler herkese dehşeti yaşattı.
Ekranda hırsızın bütün evi kıymetli eşya bulana kadar aradığı, oda oda dolaştığı, her şeyi alt üst ettiği ve gerisinde olağanüstü bir karmaşa bırakarak evden kaçtığını izliyorlardı. Hırsız yatak odasına girdiğinde kıymetli mücevherler bulma umuduyla Magdelena’nın çekmecelerini karıştırmıştı. Şansı yoktu ve bunun farkındaydı. Öfkelenmiş görünüyordu, çabukyle volta atmaya başladı. Biraz kıyafet ve ayakkabıyla yetinmek mecburiyetinde kalarak bunları çantasına tıktı.
Hırsızın Josh’un odasına girmesini izlemek David amacıyla işkenceydi. “Buna inanmamıyorum!” dedi, “Bebeğimin odasına girmiş!”Sonrasında Elizabeth ve Josh’un gelişiyle hırsızın ne reaksiyon verdiğine şahit oldular. Yüz yüze karşılaşmadıkları amacıyla ne kadar talihli olduklarına inanamıyordu David. Elizabeth sokak kapısını açtığında hırsız harekete geçmeye karar vermiş ve kısa vakitde aşağı inmişti. Eizabeth’in Josh’u kaparak evden çıkmasından nerdeyse bir saniye sonra mutfağa girmişti.Mutfakta ne bulduysa kapmış ve arka kapıya doğru koşmuştu. Sonrasında yol vakitsince koşmuştu. Muhtemelen suç mahalini terk ettiği amacıyla süratini düşürmüş ve olaylardan haberi yokmuş gibi bir tavırla yoluna devam etmişti.
David, evin amacıylai ve dışını daha emniyetilir duruma getirmemiş bulunduğu amacıyla kendini kötü hissetti. Görünüşe göre hırsız eve girmek amacıyla David’in dışarıda bıraktığı merdiveni kullanmıştı.Çevrede hiç fark edilmeden dolaşığ David’in evine gün ışığında girmiş olması David’i ve ailesini hala korkutuyor. “Artık kendi evimde bile emniyetde hissetmiyorum,” diyor David.
Birçok şahıs ve bilhassa David’le Madgalene amacıyla Elizabeth küçük Josh’un yaşamını kurtaran bir süper kahraman yalnız Elizabeth bu kadar övgüye layık olmadığını düşünüyor: “Zorunda kalsam gene benzerini yapardım, Josh’u emniyetde tutmak benim görevim,” diyor.Josh’a hala o bakıyor ve Williams ailesi yaşamlarında böylesi bir süperkahraman bulunduğu amacıyla kendilerini çok talihli hissediyorlar. Elizabeth’in daha uzun bir vakit yaşamlarında kalmasını isteyeceğimi umuyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir